Spekulace: Bude klasická Galaxy S5 voděodolná?

0

Poslední dny zbývají do oficiálního představení a my tak máme šanci si naposledy ještě trošku zadoufat, pustit uzdu fantazii a čekat, s čím Samsung přijde při představování nové verze jeho vlajkové lodi – Galaxy S5. Sammobile překvapil i nás, když řekl, že klasická verze S5 možná bude voděodolná.

aX0fQKnKBKZzeBEkuiUi

Dřívější spekulace zmiňovaly, že by měla být představena verze S5 Active, jejíž prodeje by měly tvořit 25% hodnoty celé S5 řady. Nyní se však mluví o tom, že by odolnost vůči prachu a vodě měla mít i klasická verze modelu a žádné další odolné zařízení by být představeno nemělo.

Podle interního zdroje by odolnost měla být částečně limitována, je však počítáno s tím, že by zařízení šlo omývat tekoucí vodou, což je dle mého názoru voděodolnost dostatečná. Pokud by přístroj měl takto zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu, dá se také očekávat, že by mohl mít baterii, která nepůjde vyjímat.

Podíváme-li se na spekulované funkce Galaxy S5, které by měly být nějakým způsobem inovativní, můžeme zmínit čtečku otisků prstů zabudovanou v domovském tlačítku, rozlišení displeje 2K, avšak také představení dvou verzí podle použitých materiálů. Prémiovou s kovem a 2K displejem a klasickou s Full HD displejem a plastovými zády.

Dostupnost bude ovšem horší. I kdyby byl model představen na Mobile World Congress 2014 v Barceloně za necelý týden, dočkáme se prodeje údajně nejdříve na konci března, na našem trhu možná až v průběhu měsíce dubna.

Zdroj: Phonedog, Sammobile, ZDNet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here