Sony Xperia Z se dostala do předprodeje v ČR

5

Minulý týden na CESu představila firma Sony velice zajímavou Xperii, kterou označila písmenem Z. Netrvalo moc dlouho a tento telefon začali prodejci vkládat i do svých obchodů.

Téměř v každém českém obchodě Xperii Z si můžeme předobjednat za 17 990 Kč – konkrétně se tak jedná o prodejce Smarty a CZC.cz. O trochu levnější je obchod SunnySoft, který smartphone nabízí za „asi“ 16 989 Kč. Nejlevnější ze všech zde uvedených je Alfa Computer, který své předobjednávky vyřizuje s cenovkou 16 899 Kč.

Pokud cenu srovnáme se zahraničním (například se Slovenskem), ceny u nás jsou mírně vyšší. Xperii Z totiž na Slovensku můžete sehnat již za 606 EUR, což je v přepočtu asi 15 500 Kč. V případě srovnání cen ČR a Velké Británie jsou ceny téměř shodné.

Co říkáte na cenu Xperie Z?

 

Zdroj: vlastní, heureka.sk

 • Trošku přestřelili, pochybuju, že finální cena bude kolem 18 tisíc… Úžasný a krásný telefon, ale za tu cenu? Kdo by si jej koupil?

  • právě. Já jen doufám doufám doufám, že ta cena klesne 🙂

 • Tommy

  Pokud nejak takhle nebude hardwarove a designove vypadat SIV jdu do tohohle. Ten telefon je fakt po hodne dlouhy dobe fakt peknej a nic vic ve vykonu uz snad ani nikdo nepotrebuje…

 • zelway

  za ty prachy jsou skoro 2 SIII

 • terka

  vypadá dobře počkám si pár let až cena klesne 😀