Sony Xperia U – malá novinka se zajímavými detaily

3

Dalším telefon, který Sony představilo na veletrhu MWC 2012 je Xperia U. I u této novinky se japonský výrobce zaměřil na design. Sony Xperia U bude k dispozici s matným krytem v černé nebo bílé barvě. Dolní část krytu je možno vyměnit za žlutý nebo růžový. Výrazným designovým prvkem je průhledný panel s podsvětlením, které mění barvu v závislosti na displeji. Ještě užitečnější je použití tohoto panelu jako náhrady běžné notifikační diody při přijaté zprávě, zmeškaném hovoru nebo jiné důležité události.

Sony Xperia U je vybavena 3,5″ displejem s FWVGA rozlišením a technologií Bravia pro výraznější zobrazení barev. Srdcem telefonu je dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz. Na zadní straně se nachází 5megapixelový fotoaparát s možností nahrávání 720p videa. Z režimu spánku se fotoaparát dokáže spustit za méně než 2 sekundy, takže by vám už neměl uniknout žádní důležitý moment. Kvalitní zážitek nejen při poslechu hudby je zajištěn díky technologii zpracování zvuku xLoud a podpoře 3D prostorového zvuku.

Xperia U se začne prodávat během 2.čtvrtletí letošního roku. Operačním systémem bude zpočátku Android 2.3 Gingerbread, který by měl krátce po zahájení prodeje nahradit nejnovější Ice Cream Sandwich. Nesmíme ale zapomenout, že Android v nových Xperiích prošel velmi výraznou úpravou, takže po designové stránce rozdíl nepoznáte.

  • onlavu

    pani ve videu rika, ze to ma 5megapixelový fotak…

    • vlastním tento telefon a má to 5megapixelů, nahrává HD 720p i přes 20 minut jak jsem dnes vyzkoušel 🙂 Velice dobrý telefon.. doporučuju 🙂

  • DGDANY

    Super tel.dříve jsem jel jen značky jako iphone ale dnes jsem se rád vrátil ke klasice za rozumnou cenu.