Sony Xperia SX – nejlehčí telefon s LTE na světě

1

Sony na domácím japonském trhu představilo dva nové smartphony s Androidem. Tím prvním je Xperia SX, která je považována za nejlehčí telefon s podporou LTE na světě. I přes svou průměrnou tloušťku 9,4 mm váží novinka pouhých 95 gramů.

Sony Xperia SX je vybavena 3,7″ displejem s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů) a technologií Bravia pro sytější zobrazení barev. Srdcem telefonu je dvoujádrový Snapdragon S4 taktovaný na 1,5 GHz a doplněný o 1GB RAM. Fotoaparát na zadní straně nabídne rozlišení 8 megapixelů, senzor Exmor R pro kvalitní snímky za horších světelných podmínek, možnost pořizování 3D panoramatických fotek a natáčení videa v HD rozlišení. Ve výbavě nechybí ani přední 1,3mpx kamera pro videohovory, 8GB interní paměť, infračervený port a TV tuner. Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich doplněný o uřivatelské rozhraní Timescape.

Xperia SX se začne v Japonsku prodávat během letošního léta v černém a bílém provedení. Dostupnost na ostatních světových trzích zatím nebyla potvrzena.

zdroj: pa

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here