Sony Xperia S dostává aktualizaci na Android 4.0 ICS

1

Sony začíná vydávat dlouho slibovanou aktualizaci pro Xperii S na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. I když jde o několikatýdenní zpoždění, opět japonský výrobce potvrdil, že patří ve vydávání aktualizací k těm nejaktivnějším.

Sony Xperia S

Update přináší například nový hudební přehrávač, vylepšené menu v notifikační liště umožňující tažením prstu odstranit jednotlivá upozornění a nabízející rozšířené možnosti nastavení, nativní aplikaci pro sledování mobilních dat a odemykání telefonu detekcí obličeje. Značného vylepšení se dočkaly také fotografické funkce: přibylo například velmi rychlé spuštění fotoaparátu přímo z odemykací obrazovky, digitální zoom tažením prstů, stylovější prohlížení obrázků v galerii a zobrazení alb z Facebooku a Picasa.

Nový internetový prohlížeč nabízí jednodušší otevírání karet a přepínání mezi nimi, offline čtení webových stránek a rychlé přepnutí z mobilního na desktopové zobrazení. Mezi další novinky patří vylepšená správa spuštěných aplikací, jednodušší úprava domovské obrazovky a nové funkce v posílání SMS zpráv. Všechny novinky, které aktualizace přináší, najdete ve videu na konci článku.

Aktualizaci je možné stáhnout přímo z telefonu přes Wi-Fi nebo 3G. Druhou možností je připojení telefonu k počítači a stažení přes program PC Companion nebo Bridge for Mac. Nezapomeňte, že update je vydáván postupně podle sériového čísla. Na oficiálním fóru Sony Mobile najdete, jaké série dostávají aktualizaci a také návod, jak zjistit sériové číslo vašeho telefonu. Vydání Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich pro vaši Xperii S může trvat až několik týdnů a to zejména v případě, že máte telefon zakoupený u operátora.