Sony Xperia Play 2: první informace

10

I když herní telefon Sony Ericsson Xperia Play nedosahuje žádných výraznějších prodejních úspěchů, chystá možná japonský výrobce jeho nástupce. Naznačuje to následující obrázek, který zveřejnil server Concept-Phones.

Podle prvních informací by měla být Xperia Play 2 vybaven dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 od Qualcomm, taktovaným na 1,5 GHz. Chybět by neměl ani 4,3″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů a 8,1mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním, 16x digitálním zoomem a LED bleskem. Samozřejmostí je PlayStation certifikace, díky které je možno na telefonu spustit starší hry z původní herní konzole PlayStation.

Zatím není jisté, zdali se s tímto telefon někdy skutečně setkáme na trhu. Může totiž jít jen o výtvor šikovného fanouška nebo koncept od Sony, který neměl být nikdy zveřejněn.

Na designu telefonu si všimněte průhledného notifikačního panelu, který můžeme znát z Xperie S. Zajímavostí jsou také čtyři tlačítka pod displejem, která neodpovídají třítlačítkovému konceptu Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Je tedy možné, že telefon bude představen s Androidem 2.3 Gingerbread a „zmrzlinovou“ aktualizaci dostane až později. V případě, že Sony opravdu chystá Xperii Play 2, mohli bychom se představení dočkat už příští týden na MWC 2012 v Barceloně.

Graf ceny produktu Sony Ericsson Xperia Play poskytuje server Heureka.cz

zdroj: ag

 • X-menluk

   Dobrý den chtěl bych se zeptat nevíte kdy by mohl vyjít ? a kolik by mohl stát ??

  • stefi

   tento telefon byl pouze koncepce která s největší pravděpodobností nikdy nevyjde.

   • SONY

    to není pravda vyjde 15.5.2013 v MWC Barcelone.Knam se dostane 3.6.2013 a bude stat 8699Kč.

 • SHoRtyXcZ

  Chtel bych se zeptat jestli je to teda pravda a kolik by mel stat treba do 10 000??

  • SONY

   To ne vyjde 15.5.2013 v MWC Barcelone.Knam se dostane 3.6.2013 a bude stat 8699Kč.

 • Jan

  Pro uživatele „SONY“ nevím kde jste tento údaj vzal že bude 15.5.2013 v MWC ,nidke o tomto není ani zmínka…..

  • Dobrý den, telefon je opravdu jen konceptem a nikdy se na trhu neobjeví. Danému uživateli, který se zmiňuje o datu představení jen připadá matení ostatních jako dobrý humor.

 • Lukáš

  A je šance,že Sony představí na MWC 2013 nějaký mobil podobný Xperii play?

  • MWC 2013 už proběhlo v únoru. Sony samozřejmě může něco podobného představit i jindy, ale zatím o ničem takovém nevíme. Vzhledem k relativnímu neúspěchu první generace Xperie Play je však představení nástupce docela nepravděpodobné.

 • boss

  sony xperia play 2 je to booooomba mobil lepsi nez samsung galaxy S4 😀