Sony představilo Xperii Z2

3

Sony-Xperia-Z2-hands-on-images

Sony je jedním z mála výrobců, který své vlajkové lodě obměňuje dvakrát ročně. Nikoho tedy asi příliš nepřekvapilo představení Xperie Z2, ke kterému dnes došlo na veletrhu MWC 2014. A ačkoliv se to na první pohled nemusí dát, změn ve srovnání s předchůdcem je docela dost. Na druhou stranu, pokud vlastníte Xperii Z1, byl by pro vás upgrade na Z2 nejspíš zbytečný.

Sony Xperia Z2 má téměř shodný design jako Z1 – celou přední i zadní stranu tvoří sklo odolné proti poškrabání a boky jsou z hliníku. Smartphone má rozměry 146,8 x 73,3 x 8,2 mm a hmotnost 158 gramů. Nejde tedy o žádného drobečka, ovšem ve srovnání s předchůdcem je novinka tenčí i lehčí.

Jednou ze změn je také zvětšení velikosti displeje – ta se změnila z 5″ na 5.2″. Největší změnou se ovšem stala změna výrobního typu displeje – konkrétně se jedná o změnu displeje z TFT na IPS. Díky tomu jsou barvy displeje mnohem živější a displej má lepší pozorovací úhly. Ve srovnání s předchůdcem se změny nedočkalo rozlišení – stále zde nenalezneme qHD rozlišení, nýbrž „pouze“ FullHD (1920×1080), které ale disponuje potřebnou jemností celého displeje.

Co se týče software, Sony Xperia Z2 přijde na trh s předinstalovaným systémem Android 4.4. KitKat, který je vylepšen o speciální nástavbu Sony. Mimo nejaktuálnějšího systému Android telefon přichází také s certifikací PlayStation, která Vám zajistí pohodlné hraní her na Vašem telefonu.

Pojďme se podívat na hardware. Sony Xperia Z2 je totiž prvním telefonem, který využívá chipset Snapdragon 801 (Xperia Z1 disponovala chipsetem Snapdragon 800). V telefonu díky tomu nalezneme čtyř-jádrový procesor Krait 400 s taktem @2,3 GHz, který je o trochu rychlejší, než tomu bylo u předchůdce. Procesoru napomáhá grafický čip Adreno 330.

V telefonu dále nalezneme 16GB interní paměti a 3GB operační paměti. Co se týče operační paměti, jedná se o hodnotu, která je v dnešní době nadprůměrná. Díky malé interní paměti lze telefon rozšířit pomocí MicroSD karet.

U fotoaparátu se ale žádných novinek nedočkáme – zde totiž telefon používá stále 20.7 MP snímač, který byl použit i u předchůdce. Ten ovšem poskytuje velmi kvalitní snímky. Novinkou, kterou Xperia Z2 disponuje, je možnost natáčet video v rozlišení 4K.

 

Zdroj: pa

3 KOMENTÁŘE

    • qHD je 960×540, nebo tak nějak, autor článku pravděpodobně myslel na 2 560×1 440 což je označováno jako QHD…

  1. Kdo tohle píše? TFT je výrobní technologie displejů, ale úplně všech… TFT je jak TN tak i IPS… Změna z TFT na IPS je tedy absolutní nesmysl..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here