Sony představilo na CESu Xperii Z a ZL

7

Sony v noci na své tiskové konferenci představila na CESu dvě nová zařízení do rodiny Xperia. Konkrétně se jedná o Xperii Z a Xperii ZL, které vypadají skvěle jak po té designové, tak i hardwarové stránce.

Oba modely mají takřka totožný hardware, model ZL se liší pouze v tom, že by měl mít největší poměr obrazovky mezi telefony zajišťující maximální požitek ze sledování multimedií. K této funkci bohužel nemáme žádné další informace. Xperia Z naopak nabídne odolnost podle norem IP55 a IP57, tedy proti vodě a prachu.

Co se týče specifikací, nejsou na tom tyto modely špatně –  5″ FullHD (1920×1080 obrazových bodů) Reality display, doplněný o Sony BRAVIA Engine 2 starající se o věrné zobrazení barev, 13MPx fotoaparát s podporou natáčení HDR a vysokorychlostního videa.

Z hlediska výpočetního hardwaru nalezneme u uvnitř obou telefonů čtyř-jádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5GHz, 2GB RAM, 4G (LTE), speciální, zřejmě hardwarovou, úpravu STAMINA, zajišťující výrazné prodloužení výdrže ve stand-by modu, a baterii s kapacitou 2330mAh.

Předpokládaná cena je 12 500 Kč, na trh by měla zařízení přijít na začátku března. Kdy se dostanou do České republiky prozatím není známo, nejspíše se však dočkáme pouze Xperie Z.

 

Líbí se Vám Xperia Z?

 

Zdroj: ph

 • Paul

  Uz na fotce focene z uhlu je poznat, ze pozorovaci uhel Xperie nebude nic extra.

  • to teda jo, no. Škoda že nemá ten Opticontrast, o kterém se tak spekulovalo. Těšil jsem se na něj…

  • Z jedné fotky bych to neodhadoval. Kdo ví, jaké tam bylo světlo, jak hodně bylo zapnuto podsvícení a pod.

 • Tommy

  Rozdil mezi Z a ZL je ten, ze vodeodolna je pouze Z, ktera je taky o trochu vetsi, lehci a zaroven lehci. ZL je hardwarove stejna, ale zamerena na lidi co radsi budou mit mensi a tezsi telefon nez prerostlou placku… A zada Z jsou sklenena u ZL myslim nee. Na glonalni trh jde Z a ZL se bude prodavat jen v nekterych zemich. Ja osobne bych Z bral. Uvidim jeste s cim prijde Galaxy SIV a pak se rozhodnu 😉

 • Tommy

  Sorry melo tam byt vetsi, lehci a zaroven tenci…