Snapdragon 600 se objeví ve většině Galaxy S4 první dávky

5

Samsung Galaxy S4

Jak jistě všichni víte, tak nová vlaková loď Samsungu – Galaxy S IV, byla představena ve dvou hlavních variantách s rozdílným procesorem. První i9500 s vlastním čtveřici jader Cortex A7 a A15 jader kombinujícím Exynosem Octa procesorem, a druhé i9505 vybavené již konvenčnějším, nicméně podle všeho také velmi výkonným, Qualcom Snapdragonem S600.

Původně se mělo za to, že právě první varianta s Exyonos procesorem bude tou hlavní, která se dostane na většinu trhů. Alespoň v prvních várkách telefonu tomu tak však ani zdaleka nebude. Podle informací od zdrojů blízkých Samsungu má totiž jihokorejský výrobce problémy vyrobit dostatek Octa procesorů, kvůli čemuž bude muset celých 70 % telefonů první várky vybavit klasičtějším Qualcom Snapdragonem.

Není tak divu, že se tato druhá varianta dostane podle posledních informací i do České republiky. Na druhou stranu je tu ale také šance, že až se Samsungu podaří rozjet výrobu Octa procesorů naplno, k čemuž by mělo dojít nejpozději do července letošního roku, tak se začnou Octa verze pomalu objevovat i na trzích, kde byla z důvodu dřívějšího nedostatku původně dostupná jen Snapdragon verze, tedy třeba i u nás. Nicméně to je jen čirá spekulace.

Zdroj: GSMArena

5 KOMENTÁŘE

  1. Počkal bych taky na Octu a to né z důvodu počtu jader … ale kvůli grafickému čipu od PowerVR které dlouhodobě používají apple iOS zařízení a hry na nich běží nejplynuleji ze všech mobilních zařízeních co jsem viděl 🙂 ale to je pouze můj subjektivní názor 🙂

    • Obávam sa, že samotný čip to nezachráni; chyba je totižto vo vývojároch, ktorí sú zvyknutí optimalizovať hry hlavne pre iOS, nie pre Android.
      A tak mnohé hry, ktoré na iPhone bežia hladko v krásnych detailoch, na telefónoch s Androidom sekajú či lagujú, a to napriek tomu, že majú hardvérovo vyšší výkon :-/

      • Přesně tak. Vývojáři kašlou na optimalizaci pro výkonnější androidy, ale pro slabé iphony to optimalizujou :-t

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here