Smartphony s Firefox OS míří do Česka. Budou mezi nimi novinky od Alcatelu nebo ZTE

0
Alcatel Fire S
Alcatel OneTouch Fire S

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je veletrh MWC 2014 opět ve znamení Androidu, v Barceloně však bylo oznámeno i mnoho novinek týkajících se mladé platformy Firefox OS.

Mozilla na tiskové konferenci prozradila, že v nejbližší době se na trhu objeví smartphony s cenovkou 25 dolarů, v přepočtu necelých 500 Kč. Kromě toho bylo oznámeno dvanáct nových trhů, na které v první polovině letošního roku zamíří smartphony s Firefox OS. A tušíte správně, že je mezi těmito zeměmi i Česká republika. Telefony na nové platformě u nás nabídne mobilní operátor T-Mobile, o jaké konkrétní modely půjde však zatím nevíme.

Je však velmi pravděpodobné, že se na tuzemském trhu objeví některá z následujících novinek, které byly představeny na letošním Mobile World Congressu. Světlo světa spatřil Alcatel Fire S (viz obrázek výše), zatím nejvybavenější smartphone s Firefox OS. V jeho výbavě nalezneme 4,5″ IPS displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, čtyřjádrový procesor od Qualcommu taktovaný na 1,2 GHz, LTE, NFC a 8mpx fotoaparát.

Alcatel Fire C
Alcatel OneTouch Fire C

 

Alcatel Fire E je vybaven stejným displejem jako Fire S, ale má jen dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 a 5mpx fotoaparát. Alcatel Fire C nabídne jen 3,5” displej s rozlišením 480 x 320 pixelů , stejné dvoujádro a VGA fotoaparát. Výrobce představil také tablet Alcatel Fire 7, který má sedmipalcový displej o rozlišení 960 x 540 obrazových bodů, dvoujádrový Snapdragon 200 a VGA fotoaparáty na přední i zadní straně.

Dva smartphony s Firefox OS představilo také čínské ZTE. První novinka má název ZTE Open C a je vybavena 4″ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů, dvoujádrovým procesorem Snapdragon 200 takovaným na 1,2 GHz, 512MB RAM a 1200mAh baterií. Pro nejméně náročné zákazníky je pak určen model ZTE Open II disponující stejným dvoujádrem, 256MB RAM, 2GB vnitřní pamětí, 1150mAh baterií a 2mpx fotoaparátem.

ZTE Open C
ZTE Open C

zdroj: Android CentralGSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here