Skoro potvrzeno: Samsung Galaxy S5 bude představen v únoru na MWC 2014

0

samsung-logoDong-hoon Chang, který pracuje v Samsungu jako šéf designu, potvrdil podle korejského deníku inews24 termín představení Samsungu Galaxy S5. Dlouho očekávaná vlajková loď údajně spatří světlo světa v druhé polovině února, kdy se v Barceloně koná veletrh MWC 2014.

Korejský deník také uvádí, že Galaxy S5 je zatím jen předběžné označení, z čehož vyplývá, že bychom neměli být překvapeni, kdyby výrobce nakonec zvolil pro smartphone jiný název. S přihlédnutím ke všem předchozím modelům z řady však zůstává označení Galaxy S5 nejpravděpodobnější možností.

To je zatím vše, co jsme se tímto téměř oficiálním způsobem dozvěděli o chystaném telefonu. Všechny další informace o Samsungu Galaxy S5 tedy pocházejí z neoficiálních zdrojů či různých spekulací. Konkrétně se hovoří o použití 5,25″ AMOLED displeje s tzv. 2K rozlišením, konkrétně 2560 x 1440 obrazových bodů.

Uvnitř by měl tepat čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 nebo osmijádrový Samsung Exynos 6 založený na 64-bitové architektuře. K dalším téměř jistým parametrům patří 16mpx zadní fotoaparát a operační systém Android 4.4 KitKat. Některé zdroje se zmiňují o zabezpečení pomocí očního skeneru nebo čtečky otisků prstů.

Otazník zatím visí nad konstrukcí Samsungu Galaxy S5. Často se v souvislosti s chystanou vlajkovou lodí mluví o celokovovém krytu, podle některých spekulací ale tento typ konstrukce nabídne jen prémiová varianta Galaxy F, zatímco Galaxy S5 bude mít jen kovový rám a zbytek zařízení bude opět z plastu.

zdroj: Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here