Samsung vypustil neoficiální Ice Cream Sandwich pro Galaxy Note

0

Ačkoliv je oficiální vydání aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro tabletofon Galaxy Note naplánováno až někdy na druhé čtvrtletí tohoto roku, a tedy s největší pravděpodobností, na přelom mezi květnem a červnem, tak jak je již u Samsungu zvykem, unikla testovací verze již nyní.

Vzhledem k tomu, že jde o první uniklou verzi, tak není úplně stabilní a některé věci v ní nefungují úplně korektně. Konkrétně například TouchWiz údajně vždy spadne při prvním bootu a po přidání Googlu účtu a tak podobně.

Na druhou stranu ty nejdůležitější věci, jako posílání SMS, telefonování, zvuk, bluetooth a odemykání pomocí obličeje běží a snad i poměrné bez problémů. Dá se tak předpokládat, že se zanedlouho na XDA objeví první komunitní ROMky postavené právě na tomto Android 4.0.3 úniku, které budou po několika málo úpravách i běžně použitelné.

Z ostatní informací, ROM obsahuje takřka totožné dodatečné aplikace jako její Gingerbread předchůdci, prozatím v ní tak nenalezneme slibovaný valuepack s novými speciálně pro S-Pen upravenými aplikacemi. Naopak starý dobrý TouchWiz nechybí.

Bohužel zatím nevíme to pro české uživatele nejdůležitější, a sice zda je ROM i pro naší mezinárodní verzi Galaxy Note. Podle zdroje to totiž spíše vypadá jen na únik pro americkou AT&T verzi.

zdroj & další info: rootzwiki