Samsung ukázal oficiální příslušenství k Galaxy S III

1

Samsung dnes představil oficiální příslušenství k nedávno oznámené vlajkové lodi, Galaxy S III, které bude dostupné již od prvních dnů jejího prodeje v Evropě. Konkrétně půjde o kryt, kapacitní stylus c-pen, stojánek a multimediální rozbočovač.

První jmenovaný bude poměrně klasický plastový kryt s pevnou ochranou zad a odklápěcí displejovou částí. Můžeme-li soudit z fotografií, tak bude vyroben ze stejného nebo alespoň vizuálně podobného materiálu jako samotný telefon a neměl by být ani nikterak výrazně tlustý.

Výrazně nepřekvapí ani stylus C-Pen. Na rozdíl od S-Penu dodávaného k sesterské řadě telefonů a tebletů Note totiž nebude aktivní a půjde tedy o naprosto obyčejný kapacitní stylus, sehnatelný z čínských internetových obchodů za pár desítek korun.

Naštěstí ne úplně obyčejný bude stojánek. Ačkoliv totiž nenabídne přímé nabíjení postaveného telefonu či snad dokonce multimediální rozbočovač, tak ve svých útrobách alespoň poskytne nabíječku na jednu dodatečnou baterii.

Multimediální rozbočovač bohužel přímé připojení a tedy nabíjení telefonu bohužel také neposkytne. Bude mu navíc chybět i 3.5 mm výstup na externí reproduktory a tak jediné k čemu bude dobrý, bude připojení k televizi skrze plnohodnotný HDMI.

Celkově se tak nekoná žádné veliké překvapení, konkrétně u posledních dvou mne pak mrzí nepřítomnost indukčního napájení, u druhého zmíněného pak možná i bezdrátového přenášení obrazu (bluetooth 4.0 / WiFi direct). Přeci jen položení telefonu ke krabičce připojené skrze HDMI k televizi a okamžité zapnutí jeho nabíjení a streamování videa a zvuku do televize by bylo více než zajímavé.

zdroj: talk

  • Maremichal

    Ten C-Pen právě bude aktivní, a bude fungovat jen s Galaxy S3. Na normálních telefonech, pouze s obyčejnou dotykovou vrstvou nebude fungovat