Samsung prozradil, jak se mu do poslední chvíle podařilo utajit design Galaxy S III

4

Samsung Galaxy S III byl bez pochyby dosud nejočekávanějším smartphonem letošního roku. O to překvapivější je fakt, že se korejskému výrobci podařilo téměř do posledního dne utajit design své nové vlajkové lodi. Samsung totiž při vývoji používal přísná bezpečnostní opatření ve stylu Applu, která většina z nás zná jen z hollywoodských filmů.

Prvním důležitým opatřením je omezení počtu lidí, kteří pracují na vývoji. Samsung proto vybral jen několik svých elitních pracovníků s dobrou pověstí, kteří se na vývoji Galaxy S III podíleli. Tito pracovníci měli samozřejmě přísný zákaz mluvit s ostatními o čemkoliv, co se týkalo Galaxy S III. Obvykle společnosti využívají při vytváření nového smartphonu mnohem větší tým lidí.

Samsung pro vývoj Galaxy S III zvolil samostatnou a dobře střeženou laboratoř, která se nachází přímo v ústředí společnosti. Do laboratoře bylo možno vstoupit pouze s identifikační kartou a po kontrole otisků prstů.  Jednotlivé prototypy telefonů byly i při přepravě z jedné strany chodby na druhou uloženy v bezpečnostních boxech.

YoungDoo Jin, jeden z nejdůležitějších inženýrů, který pracoval na vývoji, prohlásil: „Dostával jsem tolik otázek od přátel a rodiny týkajících se Galaxy S III. Ale já jsem jim řekl, aby se mě na to raději neptali nebo mě kvůli nim vyhodí z práce.“ ByungJoon Lee zase neustále dostával otázky od svého dvanáctiletého syna: „Věděl, že jsem pracoval na vývoji Galaxy S a Galaxy S II. Takže se domníval, že pracuji také na Galaxy S III. Vždy, když viděl na internetu článek o Galaxy S III, ptal se mě: ‚Tati! Ty děláš S III, že jo?‘. Ale jediné, co jsem mohl říct, bylo: ‚Já nevím!‘ To bylo opravdu nepříjemné.“

Pravděpodobně nejzajímavějším krokem celého utajovaného vývoje bylo vytvoření tří plně funkčních verzí Samsungu Galaxy S III, čímž bylo minimalizováno riziko, že se na světlo světa s předstihem dostane „opravdová“ verze. Při testování byly navíc telefony vloženy do speciálních obalů (tzv. „dummy boxů“), které maskují skutečný design zařízení.

Telefony nebyly k testerům a mobilním operátorům doručeny poštou, ale samotnými zaměstnanci Samsungu, kteří kvůli ukázce jednoho prototypu často cestovali z Jižní Koreje po celém světě.  Samotné testování také probíhalo za velmi přísných podmínek.

Kvůli přísným bezpečnostním opatřením vznikaly i další kuriózní situace. Z důvodu zákazu pořizování fotografií i kreseb si zaměstnanci museli mezi sebou informace o Galaxy S III sdílet pouze slovně. Oddělení zakázek tak muselo stanovit cenu telefonu a objednat potřebné materiály pouze na základě slovního vysvětlování.

Tým inženýrů, který pracoval na vývoji Samsungu Galaxy S III

Nutno však podotknout, že veškeré snahy se Samsungu opravdu vyplatily. Asi týden před představením unikla na internet servisní příručka, která ukazovala obrys Galaxy S III. Celkový design telefonu ale spatřil světlo světa až 5. května v Londýně, kdy došlo k jeho oficiálnímu představení.

Graf ceny produktu Samsung i9300 Galaxy S III 16GB poskytuje server Heureka.cz

zdroj: global.samsungtommorrow.com

  • Miroslav Šeda

    James Bond byl opravdový břídil, když se ve většině situací představoval pravým jménem 🙂

  • hejaaa

    nechapu proc tolik tajnosti? ma to vliv na prodej nebo co?

    • Jde hlavně o konkurenci, a to jak známější výrobce, tak čínské „kopírky“.