Samsung představil Galaxy Y, Y-Pro, M-Pro a W

3

Za pár dní má již začít berlínská IFA a tak není divu, že mobilní firmy začínají pomalu ohlašovat nové telefony. Nejinak se zachoval i Samsung, který v průběhu dnešního rána představil celou novou řadu postavenou na nedávno zveřejněném a notně překopaném systému pojmenování telefonů.

Samsung Galaxy Y

Samsung tentokráte začal hezky od podlahy a jako první představil model nižší třídy, tedy řady Y (od anglického slova mladý ‚young‘). Půjde o telefon s 3“ displejem (320×240),  jednojádrovým procesorem taktovaným na 832MHz, 2MPx zadní kamerou a baterií s kapacitou 1200mAh. Systémem bude standartní Android 2.3 doplněný o TouchWiz v zatím neupřesněné verzi.

Samsung Galaxy Y-pro

Jak již název napovídá, půjde hardwarově o naprosto stejný kousek jako v předchozím případě, jen s QWERTY klávesnicí pod displejem ve stylu BlackBerry. Displej bude mít pravděpodobně otočené rozlišení, tedy 240×320 a menší úhlopříčku kolem 2,5“.

Samsung Galaxy M-pro

Poměrně neočekávaně byla namísto normálního telefonu střední třídy (tedy z řady M, podle anglického slova magický ‚magical‘) představena pouze jeho pro verze s QWERTY klávesnicí pod displejem. Tento telefon nabídne oproti Y-pro lepší hardware, konkrétně se dočkáme 2,66“ displeje s rozlišením 480×320, jednojádrového 1GHz procesoru, 5MPx zadního a 3MPx předního fotoaparátu a baterie s kapacitou 1350mAh. Kromě TouchWizu a aplikací od Samsungu zde nalezneme přeinstalované i nástroje od Cisca, Webexu a Sybase Afaria.

Samsung Galaxy W

A nakonec Samsung představil i telefon z vyšší třídy (tedy řady W, podle anglického zázraku ‚wonder‘). Stále ale půjde o zařízení pod Galaxy S II, takže se dočkáme „jen“ 3.7“800×480 LCD displeje, jednojádrového procesoru taktovaného na 1,4GHz a 5MPx zadního fotoaparátu. Baterie bude mít kapacitu 1500mAh.

Zdroj: phandroid

3 KOMENTÁŘE

  1. Jsem rád že Flagship je zrovna S… Je to moc dobrý telefon :D.

    Samsung jsem rád neměl ale myslím že se s telefony polepšil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here