Samsung letos představí první smartphony s operačním systémem Tizen

5

Nemá cenu pochybovat o tom, že bez Androidu by Samsung v oblasti mobilních technologií nikdy nedosáhl takového úspěchu, jaký právě teď zažívá. Řada telefonů a tabletů Galaxy slaví obrovské úspěchy po celém světě, zatímco zařízení z řady Wave, která mají vlastní operační systém Bada, příliš dobře na odbyt nejdou. I přesto se však korejský výrobce nehodlá v budoucnu vzdát alternativního operačního systému k Androidu. Nejen, že letos vydá nový Bada 3.0, ale také představí svá první zařízení s Tizen OS.

Tizen je linuxový operační systém, na jehož vývoji spolupracují zejména Samsung a Intel. Tizen není určen jen pro mobilní zařízení, ale také počítače, chytré televize, multimediální systémy v automobilech a další.

Proč Samsung přichází s dalším operačním systémem pro své telefony a tablety? Pokud nepočítáme „hloupé telefony“, nabízí Samsung svá mobilní zařízení s třemi operačními systémy. Windows Phone a Bada jsou však pouze okrajovou záležitostí a drtivá většina výdělků přichází z prodeje modelů s Androidem.

Samsung se však pravděpodobně chce zbavit úplné závislosti na operačním systému od Googlu a přichází se záložním plánem. O budoucnost řady Galaxy se však bát nemusíte, Galaxy S IV a další významná zařízení totiž budou jistě vybavena Androidem. Dali byste však šanci telefonu či tabletu na platformě Tizen?

zdroj: ta

5 KOMENTÁŘE

  1. Ani náhodou. Není nad Android, jediné, čemu bych ještě možná důvěřoval je připravovaný systém od Ubuntu….

  2. Android bych nevyměnil. A celkem pochybuju, že vývojáři aplikací a her jako například Gameloft, EA apod., pro Tizen OS něco budou vyvíjet. Myslím, že tento OS nemá moc velkou budoucnost.

  3. vyměnil bych jej pouze pod jedinou podmínkou. a to že by to byl systém šitý na míru Galaxy S ?, tak jak je iOS šitej pro iPhone! Ale zárověň by byla potřeba podpora ze strany vývojářů. A já si nedokážu představit další štěpení vývoje mezi iOS, Android, WP, Bada a Tizen k tomu. I když jestli je Tizen na Linuxu, možná by to nebyl takový problém, druhá věc je, jestli je to moudré vyvíjet další systém na linuxu!

  4. Tizenu fandím. Pracuji na Archlinuxu, který má variantu pro ARM. Android je polouzavřený, nelze se zbavit zbytečných aplikací, nelze v něm provozovat osvědčené lehlé utility a aplikace pro linux mimo Google Play. Tizen je ideální platforma pro customizovatelné chytré zařízení. Své budoucí vděčné uživatele má podle ohlasů na linuxových fórech již dnes.

    • Aha a Samsung povolí v Tizenu beztrestně se zbavit aplikací?! Neblázni:-D V tom systému bude daleko více balastu, kterých se bez Rootu nezbavíš a kdoví co za další prasárny tam bude, když nebudou muset respektovat NIC od googlu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here