Samsung Galaxy S4 bude mít fyzická tlačítka pod displejem a design navazující na Galaxy S3

9

samsung galaxy s iv logo

Korejský deník DDaily nedávno zveřejnil několik novinek o dlouho očekáváném Galaxy S IV. Ačkoliv jde stále o nepotvrzené spekulace, vypadají následující informace poměrně důvěryhodně.

Nový vlajkový model Samsungu by neměl přijít o známou trojici tlačítek pod displejem, která je typickým znakem většiny dotykových smartphonů korejského výrobce. Výrobce sice údajně experimentoval s virtuálními tlačítky na displeji, které dnes využívá většina telefonů s Androidem, nakonec však raději zůstal u léty osvědčené koncepce. A revoluci bychom neměli očekávat ani v designu, novinka totiž bude svým vzhledem navazovat na „design inspirovaný přírodou“, který se poprvé objevil u Galaxy S III. Vypadá to, že větší změny v designu svých smartphonů bude Samsung provádět vždy po dvou letech.

DDaily se také zmiňuje o tom, že dřívější spekulace o podpoře dotykového stylusu S-Pen jsou nesprávné a tato zajímavá vychytávka tak nejspíš zůstane výsadou řady Galaxy Note. SGS4 však příjde s jinou zajímavostí, konkrétně bezdotykovými gesty. Zatím nevíme, zda si pod tím máme představit vylepšený displej jako u Sony Xperia Sola či něco zcela jiného. Poměrně jistým prvkem výbavy nového vlajkového modelu je 5″ Super AMOLED displej s Full HD rozlišením.

K představení Samsungu Galaxy S IV by mělo dojít v polovině března, na pulty obchodů se pak smartphone nejspíš dostane na konci března či začátku dubna.

via ac

 • neprihlaseny

  hlavne at udela vsechny tri tlkacitka dotykovy!!!

  to hlavni hardwarovy bylo duvodem proc jsem radsi koupil galaxy nexus, rozcilovalo mne

 • Peter

  Takže to opäť bude len prerastený predchodca?
  Škoda, a to som uvažoval nad prechodom z HTC na Samsung… :-/

 • Já jsem pro HW tlačítko, aspoň prostřední, jako to má můj současný SGSIII.

 • Tommy

  Nechci hw tlacitka. Na SGSIII me sere a akorat to vrze…

 • Refael

  Osobne preferuj tlacitka(at uz dotykova ci hw) vne displeje, alespon neubiraji misto na samotnem displeji i pixely.

 • febrik

  Já mám právě radši HW tlačítko, na SGS III mi ani nevrže, ani nepřekáží, nemám s ním nejmenší problém. Ale byl bych rád, kdyby se designově provedla nějaká změna, protože vzhledově nezajímavější a klidně napíšu ošklivější telefon, než je SGS III, jsem už dlouho neměl.