Samsung Galaxy S IV v České republice pouze s Snapdragonem S600; dostupnost a cena

6

Samsung_Galaxy_S_4_Life_Companion

Nová vlajková loď Samsungu byla, jak zajisté všichni víte díky našemu článku, představená ve dvou variantách. S poměrně revolučním osmijádrovým procesorem Exynos Octa, který díky technologii LITTLE.big kombinuje čtveřici výkonných Cortex A-15 jader a čtveřici úsporných Cortex A-7 jader, a s klasickým čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S600.

Původně se přitom myslelo, že „slabší“ varianta se Snapdragonem bude určená pouze pro USA operátory s LTE sítěmi. Ve skutečnosti to ale bude trochu jinak. Verze s procesorem od Qualcommu se totiž objeví také v zemích střední Evropy, Českou republiku nevyjíme.

Konkrétně u nás by se telefon měl podle informací webu smarmania.cz začít prodávat na přelomu dubna a května, přímo se pak spekuluje o datu 26. dubna. Hned od začátku by u nás měla být dostupná nejnižší verze, tedy ta s 16 GB vnitřní paměti, a to konkrétně za doporučenou maloobchodní cenu 16 990 korun českých.

Vše se samozřejmě může ještě změnit, nicméně obzvláště u typu procesoru a ceny bych s tím spíše nepočítal. Přeci jen opravdu masivní výroba Octa procesorů má podle všeho začít až okolo letních prázdnin a středoevropský trh není až zas tak kriticky důležitý, aby musel dostat to úplně nejlepší. Cena pak téměř dokonale odpovídá konkurenční vlajkový lodím, Xperii Z a HTC One, a není tak z pohledu Samsungu jediný důvod, proč by měla být nižší.

Zdroj: smarmania.cz

6 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím, keď sa lepšie pozriete, tak zistíte že snabdragon 600 nebude ani zďaleka zaostávať za Exynosom. Snabdragon 600 dosahuje (podľa aktuálnych testov) v antutu: 26 030 bodov, exynos 5 dosahuje cca 27tis. takže vôbec výkon budú mať obe verzie na rozdávanie taktiež si myslím že svoje urobí aj grafika, ktorá je špičková v oboch verziach. Samsung sa bezpochyby ujal prveho miesta.
    Viac o skóre a výkone oboch verzii an tomto videu : http://www.youtube.com/watch?v=h4-8f49Uhsg.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here