Samsung Galaxy S III vybouchl díky lidské chybě

2

Přibližně před dvěma týdny proběhla celým internetem zpráva o Samsungu Galaxy S III, který se vznítil a následně vybuchl v autodržáku. Samsung na to poměrně rychle zareagoval s tím, že celou věc pečlivě prošetří a jakmile bude mít informace, tak o nich bude informovat. A jak slíbil tak také tento týden učinil.

Poškozené zařízení po obdržení svěřil do rukou nezávislé organizace Fire Investigations UK (FIUK), která měla za úkol odhalit příčinu samovznícení. Dnes pak zveřejnil její závěry, které ve zkratce říkají, že nešlo o chybu zařízení nýbrž spíše hloupost uživatele.

Zpráva konkrétně zmiňuje, že poškození zavinilo přehřátí uvnitř zařízení způsobené nahromaděním energie z nějakého externího zdroje. Nejpravděpodobnější variantou je prý nakumulování energie ze zdroje podobného mikrovlnné troubě na anténě zařízení a jejím následném vznícení.

Krátce po zveřejnění těchto informací navíc autor příspěvku oznamujícího výbuch změnil své stanovisko na: „poškození zařízení bylo způsobeno třetí osobou, která se pokoušela zprovoznit telefon poté, co byl vystaven vodě. Výbuch byl způsoben velkým množstvím externí energie a nešlo tedy o chybu zařízení. Nešlo o úmysl nýbrž stupidní chybu.

Kolem a kolem to tedy vypadá, že člověk A utopil člověku B telefon a pokusil se mu ho vysušit v mikrovlnné troubě. Telefon ale explodoval a tak mu ho vrátil s tím, že se mu přehřál v autodržáku.

Zdroj: Samsungtomorow via dotekomania

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here