Samsung Galaxy S III bude možná podporovat bezdrátové dobíjení baterie

7

Samsung Galaxy S III by mohl mít skrytou zbraň v podobě podpory indukčního dobíjení. S odvoláním na anonymní zdroje to uvedl korejský web DDaily.

Galaxy S III by nebylo prvním telefon, který podporuje indukční dobíjení, v minulosti s touto technologií experimentoval například Palm. Podle webu DDaily jde ale korejskývýrobce ještě dále, protože nová technologie bezdrátového dobíjení dokonce ani nevyžaduje, aby se telefon dotýkal podložky – stačí mít telefon ve vzdálenosti 1 až 2 metry od speciální nabíječky. A nesmíme zapomenout dodat, že Galaxy S III bude údajně indukční dobíjení podporovat už po vybalení z krabice, nebude tedy nutné dokupovat žádné díly, například zadní kryt se speciální úpravou. Podle zdroje se Samsung v současné chvíli rozhoduje, zda je technologie natolik dokonalá, aby ji mohl implementovat do Galaxy S III.

Podle starších uniklých (a důvěryhodnějších) informací by měl být Samsung Galaxy S III vybaven také 4,8palcovým displejem technologie Super AMOLED Plus s HD rozlišením. Tloušťka telefonu by měla být jen 7 mm, tedy o 1,5 mm méně než u Galaxy S II. Ve výbavě nejspíš bude také 8mpx zadní a 2mpx přední fotoaparát, čtyřjádrový procesor, 2GB RAM a zadní kryt vyrobený ze zesíleného keramického materiálu.

Čeká nás s příchodem nové vlajkové lodi od Samsungu revoluce v dobíjení telefonů nebo jde jen o další výmysl z „anonymního zdroje“? Nezapomeňte napsat váš názor do komentářů pod článkem.

Bezdrátové dobíjení baterie
Bezdrátové dobíjení baterie

zdroj: the verge

 • Aaaa

  To  by bylo hustý. Kdyby to Samsung implementova bezdrátové dobíjení určitě by se objevili i jiní výrobci a rozjelo by se to. Já bych byl pro!!!! 

 • Ha

  tak to by byla boombaaa..ale aji bez toho to bude největší bomba

 • stejne by me zajimalo co se stane kdyz si indukcni nabijecku polozim vedle notebooku….:-)) ja bych si ji asi radeji domu neporidil 🙂

 • Lubos Strachota

  Neni ani technologie na tak velikou vzdalenost jako 1-2 metry. Zatim to jde jen s tema podlozkama a pokud ma Samsung S3 vydat jeste toto leto, tak nic takoveho jako bedratove dobijeni tam nebude.

 • Hvn

  Vzhledem k tomu, že vzdálenost nabíječky a mobilu musí být minimální, tak to nemá prakticky žádné výhody oproti kolébce. Jen to bude mít menší účinnost (větší spotřebu) apod. Už mě ty články typu „spekulace“ nebaví 🙁

 • Tommy

  Ja myslim, ze husty bude hlavne to az v nasi dementni zemi bude dostupna aktualizace na ICS. Samsungu to trvalo sto let a ted to bude trvat dalsich sto let nasim operatorum. Uz me to nebavi na vsechno cekat. Uz vidim jak se tady uz bude prodavat SGSIII a teprv pak tady bude moznej ICS na SGSII… 

 • Zdenek

  Tyhle články – fámy o S3 už mě fakt otravují