Samsung Galaxy S Duos – dvouSIMové slabší Sko

2

Androidí telefony s dualSIM funkcionalitou byly až donedávna výhradní devízou menších a ne tak známých výrobců. V poslední době se ale začali první kousky objevovat i u Sony a LG. Pro čínský a ruský trh pak byla dostupná dokonce i dualSIM varianta Galaxy S II od Samsungu.

A teď se Samsung rozhodl zaujmout evropský trh pomocí dualSIM znovu. Naštěstí již tentokráte nezvolil tak hardwarové slabé zařízení jako koncem minulého roku v případě Galaxy Y.

Samsung Galaxy S Duos, jak se chystané zařízení jmenuje, nabídne 4“ TFT displej s WVGA (800×480) rozlišením, jednojádrový ARMv6 procesor MSM7227A taktovaný na 1GHz a grafický čip Adreno 200.

Vnitřní paměť bude mít kapacitu 4GB, dále rozšířitelnou skrze slot na microSD karty. Chybět samozřejmě nebude ani WiFi (b/g/n), aGPS, FM přijímač, Bluetooth 3.0 a dvojice kamer, přední s VGA rozlišením a zadní s 5MPx a LED přisvětlením.

Baterie bude mít kapacitu 1500 mAh. Operačním systémem bude Android 4.0 Ice Cream Sandwich s pravděpodobnou aktualizací na Jelly Bean.

Telefon by se měl začít ještě před koncem léta začít prodávat v Indii, brzy poté by se měl dostat i k nám. Cena je zatím neznámá, nicméně vzhledem k předprodeji v některých českých e-shopech a zařazení no nižší střední třídy bych počítal přibližně s 6-8 tisíci korun českých.

Zdroj: gsmarena, eng

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here