Samsung Galaxy Note 3 Neo – tiskové fotografie a možná cena?

2

O zmenšené verzi Galaxy Note 3 – modelu Neo – se objevila již řada „zaručených informací“ a spousta „ověřených fotografií“. Nyní však máme díky serveru Sammobile jasno, jak bude model vypadat. Zveřejnil uniklé tiskové fotografie.

gsmarena_001 (2)

I pro ty, kteří jsou seznámeni se vzhledem většího bratříčka, bude těžké oba modely odlišit, pokud je nebudou mít přímo vedle sebe k porovnání. Největší změna je samozřejmě ve velikosti, kdy se zmenšením displeje o,2″ na 5.5″ došlo i ke zmenšení zařízení. Druhým prvkem, který designově telefony odlišuje, je absence rámečku okolo čočky fotoaparátu a přisvětlovací diody, respektive jeho přesunutí. U modelu Neo obíhá pouze čočku fotoaparátu.

GALAXY-Note-3-NEO-SamMobile-1 GALAXY-Note-3-NEO-SamMobile-2 GALAXY-Note-3-NEO-SamMobile-5

Nový Samsung by měl mít šestijádrový procer, který bude tvořen dvoujádrovým procesorem o taktu 1.7 GHz a čtyřjádrovým procesorem o taktu 1.3 GHz. Note 3 Neo by měl mít Android ve verzi 4.3 Jelly Bean, pravděpodobně s novou nadstavbou Magazine UX. Rozlišení bude 1280*720 a užitá výrobní technologie AMOLED. Je zajištěna podpora Wi-Fi, NFC, Bluetooth ve verzi 4.0, zadní kamera bude disponovat rozlišením 8 MP a přední rozlišením 1.9 MP. Paměť RAM bude 2 GB  a vnitřní paměť 16 GB s možností rozšíření kartami microSD. Baterie bude mít kapacitu 3100mAh. Samozřejmostí je S Pen, ale také funkce Air View, Air Gesture a Air Command.

S přístrojem bychom se mohli setkat již na Mobile World Congress 2014 v Barceloně, nebo v předvečer celé události. Na 23. února totiž Samsung možná plánuje představení klíčových zařízení – očekává se nová verze chytrých hodinek Galaxy Gear a také Galaxy S5.

Nakonec přichází zpráva nejdůležitější a to o ceně. V Belgii se objevil přístroj k předobjednání za cenu 599 Euro (v přepočtu přibližně 16 770,- Kč). Pokud prodejci u nás nasadí přístroj s klasickou baťovskou cenou, můžeme jej očekávat na našich pultech za 16.990,- Kč. Jistě je to cena příjemnější, než za původní verzi a jedná se o dobře vybavený model, přesto není úplně nejnižší s přihlédnutím k menšímu rozlišení displeje, slabšímu fotoaparátu a také slabšímu procesoru.

Zdroj: Gsmarena, Phonedog, Sammobile

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here