Samsung Galaxy Note 2 nabídne lehce větší displej a čtyřjádrový procesor

2
Nějak takto by mohl nový Note vypadat.

Ačkoliv do oficiálního představení druhé generace tabletofonu Samsungu Galaxy Note 2, ke kterému dojde na veletrhu IFA, zbývají ještě čtyři dny, tak již nyní máme díky různým internetovým únikům a hlavně českému zastoupení Samsungu poměrně dobrý obrázek, jak bude novinka vypadat.

Samsung Galaxy Note 2 nabídne o trochu větší, 5.5“ displej vybavený HD Ready Super AMOLED panelem. I přes o 0,2“ větší úhlopříčku by zařízení nemělo být nikterak výrazně širší ani vyšší, jen by mělo mít menší rámečky okolo displeje.

Technologie panelu by měla být stejná jako u Galaxy S III, tedy Super AMOLED s HD (1280×720) rozlišením a pen-tile maticí. Podobný S III by měl být také v procesoru,  srdcem nového Notu totiž bude čtyřjádrový Exynos 4xxxx. Operační paměť RAM by měla mít velikost 2GB.

Žádné velké inovace se nedočkáme ani u S-Penu, ten zde bude takřka totožný u Note 10.1 nebo první generace, takřka určitě to tedy nenabídne nedávno patentované inovace.

Celkově tak nemá smysl čekat žádnou velikou revoluci v podobě supertenkých displejů, nových na Cortex-A15 základu postavených Exynosech 5. generace ani žádné jiné podobné technologie.

Oficiálně představen bude 29. srpna na veletrh IFA, přičemž takřka ihned poté by měl začít jeho prodej v Evropě. V České republice se konktrétně očekává v září, nejhůře říjnu tohoto roku za cenu okolo 15 tisíc korun.

Zdroj: vlastní

2 KOMENTÁŘE

  1. jj, na co uvádět na trh úplné novinky, když teď jsme na špičce, mluví se o nás, a starých/starších procesorů máme na skladě zatím ještě kupu… je třeba to zužitkovat…

    •  Tak na druhou stranu, opravdu existuje něco výrazně lepšího?
      Ano, mohl by tam být čtyřjádrový Snapdragon S4 nebo třeba FullHD displej, ale nestál by pak telefon 20 tisíc namísto 15?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here