Samsung Galaxy Mega 5.8 a Galaxy Mega 6.3 – velké displeje, přijatelné ceny

0

Samsung tento týden oficiálně představil první dva tabletofony ze své nové řady Galaxy Mega. Oba modely velikostí svého displeje překonají i Galaxy Note 2, který byl dosud největším smartphonem korejského výrobce. A podle dostupných informací jej překonají také v ceně.

O Galaxy Mega 5.8 a Galaxy Mega 6.3 jsme poprvé slyšeli už minulý týden. Nyní byly všechny spekulace potvrzeny a také jsme se dozvěděli, kdy se smartphony objeví na evropském trhu. Mělo by se tak stát už v květnu letošního roku, podrobnosti o ceně ale výrobce zatím nezveřejnil.

Samsung Galaxy Mega 5.8

Samsung Galaxy Mega 5.8

Ačkoliv je Samsung Galaxy Mega 5.8 menším z představených modelů, stále nabídne gigantický TFT displej o úhlopříčce 5,8″, ale s poměrně nízkým rozlišením 960 x 540 pixelů, což znamená jemnost jen 190 ppi. Srdcem přístroje je dvoujádrový procesor taktovaný na 1,4 GHz, který je doplněn o 1,5GB RAM. Nechybí ani 8GB vnitřní paměť rozšiřitelná o dalších 64 GB pomocí slotu na micro SD karty.

K další výbavě tabletofonu patří 8mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, autofokusem a HDR. Na přední straně potom najdeme kamerku pro videohovory a autoportréty, která nabídne rozlišení 1,9 megapixelu. K téměř samozřejmé výbavě můžeme zařadit Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, HSDPA+, 3,5mm jack a micro USB konektor.

Pod zadním krytem najdeme baterii o kapacitě 2 600 mAh, která snad bude dostačující i přes obrovský displej. Velmi příjemným překvapením je nejnovější operační systém Android 4.2 Jelly Bean, který je podle očekávání doplněn o grafickou nadstavbu TouchWiz Nature UX. To vše zabaleno v těle o rozměrech 162,6 x 82,4 x 9 mm a hmotnosti 182 gramů.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Samsung Galaxy Mega 6.3

Samsung Galaxy Mega 6.3 se stáne jedním z největších smartphonů na trhu, protože překoná i Huawei Ascend Mate s 6,1″ obrazovkou. Ve výbavě nového Samsungu najdeme TFT displej o uhlopříčce 6,3″ a rozlišení 1280 x 720 pixelů, tedy jemností dostačujících 233 ppi.

Dostatečný výkon pro většinu činností by měl zajistit dvoujádrový procesor běžicí na frekvenci 1,7 GHz spolu s 1,5GB RAM. Základní prostor pro uživatelská data poskytne 8GB vnitřní paměť, kterou lze rozšířit až o 64 GB pomocí slotu na micro SD karty.

Stejně jako u menšího bratříčka nechybí ve výbavě 8mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, autofokusem a HDR, 1,9mpx přední kamerka, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, HSDPA+, 3,5mm jack a micro USB konektor. Baterie dostala kapacitu 3 200 mA, takže by měla zajistit dostatek energie i při přítomnosti gigantického displeje.

Operačním systémem je poslední Android 4.2 Jelly Bean, který je samozřejmě doplněn o uživatelské rozhraní TouchWiz Nature UX. Rozměry přístroje jsou 167,6 x 88 x 8 mm a hmotnost se vyšplhala na 199 gramů, vzhledem k velikosti displeje ale jde o velmi dobré hodnoty.

zdroj: samsung

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here