První fotografie z 13megapixelového fotoaparátu Sony Xperia GX

1

Nová vlajková loď Sony Xperia GX, která byla před nedávnem představena na japonském trhu, se může pochlubit fotoaparátem s rozlišením 13 megapixelů. Na internet se nyní dostali první fotografie pořízení tímto telefonem a také první detailní pohled na konstrukci telefonu.

 

I přesto, že výše uvedené snímky byly pořízeny nefinální verzí Xperie GX, jde o fotografie velmi ostré a bez výraznějších nedostatků. Předtím, než se telefon dostane do prodeje, může být ještě upraven firmware a fotografie pořízené finálním kusem Xperie GX tak možná budou vypadat ještě lépe. Nesmíme zapomenout dodat, že Sony Xperia GX je vybavena RGBW snímacím čipem, který dokáže kromě běžné červené, zelené a modré detekovat také bílé pixely. Díky tomu je možno pořídit kvalitnější snímky za slabšího osvětlení. RGBW kódování také umožňuje zachytit velmi světlé a velmi tmavé plochy v jedné fotografii.

A pokud vás zajímá, jak vypadá samotná Sony Xperia GX zblízka, podívejte se na následující fotografie a video, které zveřejnil jeden vietnamský web:

 
 
http://www.youtube.com/watch?v=JKUhcMrjE98

Telefon je vybaven 4,6″ Reality displejem s HD rozlišením a technologií Bravia pro sytější zobrazení barev. Pod kapotou se ukrývá silné dvoujádro Snapdragon S4 taktované na 1,5 GHz, 1GB RAM a 16GB interní paměť.  Vzdau najdeme 13mpx fotoaparát a na přední straně telefonu se nachází 1,3megapixelová kamera pro videohovory. K rychlému internetovému připojení bude sloužit technologie LTE. 

Vzhledem k velikosti displeje má novinka poměrně příjemnou hmotnost 127 gramů i šířku 8,6 mm. Pod zadním krytem se nachází 1700mAh baterie, kterou lze podle prvních spekulací vyjmout. Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich s uživatelským rozhraním Timescape. Všimněte si, že Xperia GX je prvním telefonem tohoto japonského výrobce, který postrádá jakákoliv tlačítka pod displejem. Ovládání probíhá pomocí virtuálních tlačítek na displeji, podobně jako u Galaxy Nexusu. 

Xperia GX byla zatím oznámena jen na japonském trhu, kde se začne prodávat v létě. Podle prvních informací se ale novinka začne později prodávat také v Evropě a USA.

zdroj: pa

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here