První benchmarky Samsungu Galaxy S III

2

O tom, že bude Samsung Galaxy S III telefon poměrně výkonný asi nikdo nikdy nepochyboval. Jak přesně výkonný však bude, se moc dobře očekávat nedalo, známo totiž bylo pouze, že bude obsahovat čtyřjádrový procesor postavený na návrhu Cortex A9 a grafický čip Mali-400 přetaktovaný z původních 266MHz na 400MHz.

Nyní však nějaký ten alespoň minimálně objektivní nástroj na posouzení výkonu máme, na internetu se totiž objevili první plnohodnotné benchmarky porovnávající telefon s přímou konkurenci v podobě HTC One X (Tegra 3), HTC One X US (Qualcomm SnapDragon S4), iPhone 4S (Apple A5) a dalšími.

Ještě než se podíváme na samotné grafy, tak si připomeneme použité čipy a grafické akcelerátory:

Exynos 4412 použitý v Galaxy S III obsahuje čtveřici na sobě víceméně nezávislých jader Cortex A9 vyráběných 32 nm technologií. Velmi podobná je mu Tegra 3, která obsahuje taktéž čtveřici Cortex A9 jader, na rozdíl od Exynosu však vyráběná 40nm technologií a tedy potencionálně více náročná na baterii.

Qualcomm Snapdragon S4 je pak pouze dvoujádrový. Na druhou stranu však postavený na novějším návrhu Cortex A15, díky čemuž teoreticky schopný nabídnout takřka srovnatelný výkon při podstatně nižší spotřebě baterie.

Grafické čipy jsou pak naprosto odlišné, Tegra 3 má vlastní ULP GeForce, Qualcomm Snapdragon S4 využívá Adreno 225 a Exynos 4412 obsahuje přetaktovaný čip Mali400/MP4.

Exotický telefon Lava XOLO X900 je postavený na fyzicky jednojádrovém (programové dvoujádrovém (hyperthreading)) x64-86 procesoru Intel Medfield taktoveném na 1,6GHz doplněném o grafický čip PowerVR 540.

Populární javascriptový benchmark testující hlavně CPU a software (méně je lépe)

Mobilní prohlížečový benchmark vyvynutý Qualcommem (více je lépe)

Benchmark testující rychlost prohlížeče, ovlivněný i softwarovými vylepšeními (více je lépe)

Benchmark testující grafickou část procesoru. Ovlivněný zámkem na 60FPS.

Benchmark testující grafickou část procesoru. Ovlivněný zámkem na 60FPS.

Benchmark testující grafickou část procesoru. Ovlivněný zámkem na 60FPS.

Benchmark testující grafickou část procesoru spuštěný při připojeném externím monitoru s rozlišením 1280×720.

zdroj: phonearena (Intel Medfield), anandtech

 

 

 

  • Pavel

    samšunt je nejhorší značka tak proč o ni furt píšete?

    • Možná proto, že je mezi uživateli nejoblíbenější? 🙂