Prodej Galaxy S5 bude v prvních měsících slabý, tvrdí analytik

2

Chytrý telefon Samsung Galaxy S5 zahájí svůj prodej již přesně za měsíc, tedy 11. dubna. Někteří jihokorejští dopravci přitom nebudou moci v tomto termínu dodávat Galaxy S5 do obchodů, protože čelí zákazu. Konkrétně se jedná o SK Telecom, KT Corp a LG UPLus. Jejich zákaz trvá od 13. března do 19. května, což jim způsobuje značné problémy.

Samsung Galaxy S5

Vláda jim vyhlásila zákaz na základě porušení předpisů při dotování mobilních telefonů o více než 270 tisíc wonů/250 dolarů/téměř 5 000 korun. Korejský trh sice pro Samsung tvoří pouze malou část celkových prodejů, nicméně analytik Lee Min-Hee z IM Investment and Securities tvrdí, že to bude mít dopad na celkové tržby.

Galaxy S4 dosáhla 20 miliónů prodaných kusů za první 3 měsíce a podle něj toho Galaxy S5 nebude schopna dosáhnout. Kromě zákazu prodeje v domovské zemi to odůvodňuje tím, že Galaxy S5 nepřichází s nikterak oslnivým hardwarem.

Zdali se zvýší prodejnost Galaxy S5 díky rozsáhlému balíčku služeb zdarma se teprve ukáže v následujících měsících.

Zdroj: Talk Android a Phone Arena

2 KOMENTÁŘE

  1. Něco na tom asi bude, neboť pro majitelé předchozích modelů a hlavně S4 je to opravdu minimální inovace, a nové ovečky to nezachrání…

    • Pro mě osobně je inovace dostačující, zvláště pokud bych si vybral výkonnější verzi. Nicméně je odrazující cena, pokud by začínal na nějakých 14-15 tisíc, tak už by to vypadalo jinak. 🙂 Jsem ale zvědavý, s čím Samsung přijde u další generace Note, a jak u něj stanoví cenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here