Orange San Diego – první evropský smartphone s procesorem Intel

1

Britský operátor Orange, který je známý spíše svými levnými telefony, představil první smartphone s procesorem Intel, který se bude prodávat na evropském trhu.

Orange San Diego je vybaven procesorem Intel Atom Z2460 taktovaným na 1,6 GHz. Tento procesor je založen na architektuře x86 a díky výrobě 32nm procesem nabídne velmi dobrý poměr výkon/spotřeba. I když je Atom Z2460 vybaven jen jedním jádrem s označením Saltwell, chová se díky technologii Hyper-Threading jako dvoujádrový. Nový mobilní procesor od Intelu je doplněn o 400MHz grafický čip PowerVR SGX 540 od Imagination Technologies.

 

K další výbavě smartphonu Orange San Diego patří 4,03″ displej, HDMI výstup, 16GB interní paměť a 8mpx fotoaparát s pořizováním až 10 snímků za sekundu a možností nahrávání 1080p videa.

Velkým zklamáním je operační systém, protože Orange San Diego je vybaven upraveným Androidem 2.3 Gingerbread. Absence nejnovější verze Ice Cream Sandwich může být důležitým kritériem, kvůli kterému se mnoho zájemců rozhodne pro telefon od konkurenčního výrobce.

Orange San Diego se na britském trhu začne prodávat 6. června za 200 liber (6 500 Kč) v sadě s předplacenou kartou.

zdroj: orange

  • zajímací kus:) pokud to má atoma, tak by to mohlo časem podporovat i w8 ne?:)