Oppo R819 se začalo prodávat v černé barvě. Koupíte ho i v Evropě

2

V srpnu představené Oppo R819 bylo dosud nabízeno jen v bílé barvě, což mohlo některé zájemce o tento zajímavý smartphone odradit od koupě. Naštěstí čínský výrobce myslel i na ty, kteří dávají přednost smartphonům v konzervativnějším černém provedení. Oppo R819 je totiž od tohoto týdne dostupné v nové barvě Midnight Black.

Telefon zakoupíte v internetovém obchodě Oppo Style, který nabízí dopravu zdarma a zboží odesílá z EU, takže se vyhnete i platbě DPH. Cena zůstala stejná jako u bílé varianty: 269 eur, v přepočtu asi 7 100 Kč.

Oppo R819 midnight black
Oppo R819 Midnight Black

Výbava smartphonu Oppo R819

Oppo R819 má tloušťku 7,3 mm a hmotnost 110 gramů, čímž se stává jedním z nejtenčích a nejlehčích smartphonů na trhu.  Ve výbavě nalezneme 4,7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, který byl vyroben využitím technologie OGS zajišťující nejen nižší tloušťku, ale také lepší pozorovací úhly. Obdobnou technologii použilo LG u displeje své vlajkové lodi G2.

Srdcem přístroje je procesor Mediatek MT6589, který obsahuje čtyři jádra Cortex A7 taktovaná 1,2 GHz. Oppo R819 tedy nebude žádný šampión v benchmarcích, ale pro běžné uživatele bude daný procesor v kombinaci s grafickým čipem PowerVR SGX544 a 1GB RAM zcela dostačující.

Zadní fotoaparát využívá snímač Sony Exmor, objektiv se světelností f/2.0 a dedikovaný obrazový procesor. Uživatelé mohou pořizovat snímky s rozlišením až 8 megapixelů. Přední kamerka pro videohovory a autoportréty dokáže snímat objekty v úhlu až 88 stupňů. Oba fotoaparáty umějí natáčet videa ve Full HD rozlišení.

O konektivitu se postará například Wi-Fi s podporou sítí 800.11 b/g/n a možností zrcadlením obrazu (tzv. Wi-Fi Display). Interní paměť má velikost 16 GB, ale slot na micro SD karty s největší pravděpodobností chybí. Baterie o kapacitě 2 000 mAh nevzbuzuje příliš důvěry, ale výrobce uvádí právě výdrž jako jednu z hlavních předností nového smasrtphonu.

K velmi dobrému kroku se Oppo rozhodlo v oblasti softwaru. Operačním systémem je sice Android 4.2.1 Jelly Bean s grafickou nadstavbou, kterou ale může uživatel v případě zájmu nahradit komunitní Color ROM nebo dokonce Android Open Source Project (AOSP), tedy čistou verzí Androidu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Nechce někdo koupit bílý za 6,5tis?:) R819 je opravdu perfektní telefon. Fotak, vykon, baterka, 2 simky… vše naprosto dostatečné. Funguje bez problémů, no ale mi se ta černá líbí prostě víc, tak bych si chtěl místo bílé koupit tu černou verzi.

  2. Ještě pro info. Color ROM ani AOSP officiálně dostupně ještě pro R819 nejsou. Nicméně to by měla být otázka času (color ROM tak asi do měsíce). AOSP se neví (existuje neofic. verze čistého androidu, ale neoficiální znamená neoficiální:) Co se týče té baterky, tak je opravdu dobrá. Mi telefon vydrží den a půl až dva dny. Předtím jsem měl Nexus S a při stejném vytížení vydržel půl dne až den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here