Oppo R819 – dobře vybavený sympaťák míří na evropský trh

1

Po vlajkové lodi Find 5 představil čínský výrobce Oppo další smartphone, který se bude prodávat v Evropě. Oppo R819 je solidně vybavená novinka, která chce být spolehlivým a užitečným společníkem běžného uživatele. Navrch však výrobce přidal několik bonusů včetně možnosti volby ROM, dual SIM podpory a sympatické ceny.

Oppo R819

Oppo R819 má tloušťku 7,3 mm a hmotnost 110 gramů, čímž se stává jedním z nejtenčích a nejlehčích smartphonů na trhu.  Ve výbavě nalezneme 4,7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, který byl vyroben využitím technologie OGS zajišťující nejen nižší tloušťku, ale také lepší pozorovací úhly. Obdobnou technologii použilo LG u displeje své vlajkové lodi G2.

Srdcem přístroje je procesor Mediatek MT6589, který obsahuje čtyři jádra Cortex A7 taktovaná 1,2 GHz. Oppo R819 tedy nebude žádný šampión v benchmarcích, ale pro běžné uživatele bude daný procesor v kombinaci s grafickým čipem PowerVR SGX544 a 1GB RAM zcela dostačující.

Zadní fotoaparát využívá snímač Sony Exmor, objektiv se světelností f/2.0 a dedikovaný obrazový procesor. Uživatelé mohou pořizovat snímky s rozlišením až 8 megapixelů. Přední kamerka pro videohovory a autoportréty dokáže snímat objekty v úhlu až 88 stupňů. Oba fotoaparáty umějí natáčet videa ve Full HD rozlišení.

O kenktivitu se postará například Wi-Fi s podporou sítí 800.11 b/g/n a možností zrcadlením obrazu (tzv. Wi-Fi Display). Interní paměť má velikost 16 GB, ale slot na micro SD karty s největší pravděpodobností chybí. Baterie o kapacitě 2 000 mAh nevzbuzuje příliš důvěry, ale výrobce uvádí právě výdrž jako jednu z hlavních předností nového smasrtphonu.

K velmi dobrému kroku se Oppo rozhodlo v oblasti softwaru. Operačním systémem je sice Android 4.2.1 Jelly Bean s grafickou nadstavbou, kterou ale může uživatel v případě zájmu nahradit komunitní Color ROM nebo dokonce Android Open Source Project (AOSP), tedy čistou verzí Androidu

Oppo R819 je k přeobjednání v evropském internetovém obchodě za 269 eur, v přepočtu necelých 7 000 Kč (včetně dopravy a dalších poplatků). K prvním zájemcům by se smartphone měl dostat na začátku září.

zdroj: Oppo via GSM Arena

  • Xerox

    Tak už ho mám. Objednáno přes UK. Je tam A 4.2.1 s nejakou jejich nadstavbou. Ale nejaka možnost si tam nahrat čisty android nebo tu jejich color rom pořad není… (nebo se dívám blbě)