Oppo Finder – nejtenčí smartphone na světě je opět z Číny

7

Výrobci smartphonů se předhánějí v tom, jak tenký telefon dokážou vyrobit. Po Motorole RAZR, Fujitsu Arrows ES IS12F a Huawei Ascend P1 S se novým nejtenčím smartphonem stává čínský Oppo Finder. Jeho tloušťka je 6,65 mm, což je o pouhé 0,03 mm méně ve srovnání s předchozím vítězem od Huawei.

Výrobce se ale rozhodně nezaměřil jen na tloušťku telefonu. Ve výbavě najdeme 4,3″ displej technologie Super AMOLED Plus, dvoujádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz, 1GB RAM, 16GB interní paměť a dvojici fotoaparátů (8mpx zadní a 1,3mpx přední). Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Oppo Finder se začne na čínském trhu prodávat od letošního června za 3 999 juanů (asi 12 700 Kč). Zatím nebyly zveřejněny žádné informace o dostupnosti v ostatních zemích. S velikou pravděpodobností ale bude telefon dostupný pouze v Číně.

http://www.youtube.com/watch?v=p8pT6y4ty4U

zdroj: ta

7 KOMENTÁŘE

  1. ja v tom vidim poškrábanej objektiv fotáku, kterej je michodem podle videa nad hranicí 6.65mm, snad by meli tloustu urcovat podle nejtlustsiho mista, s tema hle mírama by určite někd dokazal udelat i tenci telefon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here