Oppo Finder 5 – 5“ chytrý telefon s FullHD rozlišením

3

Čínský výrobce elektroniky, Oppo, není v androidím světě žádnou neznámou. V květnu letošního roku se totiž celosvětově proslavil svým nejtenčím chytrým telefonem světa, Oppo Finderem, který, nutno podotknout v nejtenčím místě, měřil pouhopouhých 6.65 milimetrů.

A tento týden se firma rozhodla zaútočit na rekordy znovu a představila nový Oppo Finder 5. Zařízení, jak již název napovídá, nabídne 5“ s zatím v žádném jiném telefonu neviděném rozlišení 1080 pixelů.

Díky tomu nabídne celých 441 ppi (bodů na palec), čímž se zařadí mezi telefony s nejjemnějším displejem světa. Pro srovnání iPhone 5 má 326ppi, Lumia 920 331ppi a Xiomi Phone 2 342.

Zbytek parametrů bohužel zatím znám není, snad jen, že procesorem bude poměrně nový čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon S4 a operační systém Android bude přítomen ve verzi 4.1 Jelly Bean.

Celkově by mělo jít o telefon velmi podobný údajné chystanému HTC DIx, o kterém jsme Vás informovali včera večer. Na rozdíl od něj by ale Finder 5 mohl zaujmout i cenou, která by díky čínskému původu nemusela být úplně astronomicky vysoká.

Bohužel zatím není známo, na jakých trzích se telefon oficiálně objeví, přičemž ze hry není ani možnost, že bude dostupný pouze na domovském čínském trhu.

Zdroj: eng, tomshardware

3 KOMENTÁŘE

  1. tak to je neuěitelné..opravdu by mě zajímalo, jeslti zde vůbec lidské oko dokáže zaregistrovat pixel cO každopádně vždy platí čím vyšší rozlišení, tím líp.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here