Nová vlajková loď HTC One oficiálně představena

6

Na dvojici tiskových konferencí, jedné v Londýně a druhé v New Yorku, dnes mezi čtvrtou a pátou hodinou našeho času představil tchajwanský výrobce elektroniky HTC svou novou mezinárodní vlajkovou loď s názvem HTC One.

htc-onesilver3v

Jak již odhadovaly dřívější spekulace, tak o zobrazování se u zařízení postará 4.7“ Super LCD3 displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a tedy rekordní jemností 469 bodů na palec. Krytý bude sklem Gorilla Glass druhé generace. Druhořadý nebude ani procesor, ten v telefonu nalezneme konkrétně čtyřjádrový – Qualcomm Spandragon 600, taktovaný na 1.7 GHz. Doprovázet jej bude již poměrně známý grafický čip Adreno 320 a taktéž relativně standartních 2 GB RAM.

Naopak velmi nestandartní bude zadní kamera se světlostí f/2.0. Ta totiž, jak jsme již psali dříve, nenabídne klasický senzor, ale tak speciální čip skládající ze z trojice, vždy na jinou barvu citlivých, na sebe položených vrstev. Nejen technologií, ale také počtem megapixelů bude zadní kamera zajímavá. HTC se totiž rozhodlo, že z ní půjde dostat fotografie o maximálním rozlišení 4MPx.

Mimo specialit ohledně rozlišení zvládne jak HDR fotografie, tak i HDR video, přičemž chybět nebude ani poměrně vzácná gyroskopová optická stabilizace. Ve spojitosti s fotoaparátem se pak stojí za to zmínit o funkci vestavěné fotografovací aplikací HTC Zoe, která umožní vyfocení více po sobě jdoucích fotografií, následně poskládatelných do hýbajících se fotografií.

Speciální péče byla podle všeho věnovaná také mikrofonům a reproduktorům. Oboje totiž nalezneme na telefonu v páru. V případě reproduktorů jde o stereo reproduktory, poměrně nezvykle umístěné na přední straně telefonu. Poměrně zajímavé u nich je, že by měly být schopné uhrát až 93 db. Dvojice mikrofonů je poté přítomna kvůli redukci šumu při nahrávání a telefonování.

Kromě toho všeho HTC samozřejmě nabídne také integrovanou GPS kombinovanou s Glannosem, Bluetooth 4.0, NFC, LTE, nevyměnitelnou baterii s kapacitou příjemných 2300 mAh a infračervený port určený pro případné ovládání televizí a Hi-Fi věží.

Poslední věcí, která si na telefonu zaslouží vlastní zmínku je jeho samotné tělo. To bude totiž celé vyrobeno z upraveného hliníku, přičemž vzhledem k zapracování antény do jeho konstrukce nebude, jako jeho předchůdci, obsahovat nevkusnou plastovou bradu. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.1.2 nebo 4.2.2 s (nejen) grafickou nástavbou HTC Sense 5.0.

Telefon bude dostupný již březnu a to konkrétně ve variantách s 32 a 64 GB nadále nerozšířitelné uživatelské paměti. Cena prozatím nebyla oznámena, nicméně vzhledem k parametrům se bude odhadem pohybovat okolo 15 000 korun českých, ne-li více.

Naproti původním předpokladům nedošlo na konferenci k představení dalších zařízení, oficiálně tak uvedena nebyla dvojice telefonů HTC M4 a G2 ani údajný tablet s Ubuntu OS.

 • Procesor: Čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 600; 1,7 GHz
 • Displej: 4,7“ Super LCD 3 s rozlišením 1920×1080 bodů (468 bodů na palec); Gorilla Glass 2
 • Grafický čip: Adreno 320
 • RAM: 2 GB
 • ROM: 32 / 64 GB (dále nerozšířitelné skrze microSD)
 • Zadní fotoaparát: UltraPixel camera s rozlišením 4 MPx a optickou stabilizací; světlost:  f/2.0; HDR
 • Zadní video: 1920×1080 (fullHD) při 60 snímcích za sekundu; HDR
 • Přední fotoaparát: 2,1 MPx fotografie; FullHD záznam
 • Rozměry: 137,4 x 68,2 x 9,3 mm
 • Baterie: 2300 mAh
 • Hmotnost: 143 gramů

Zdroj: GSMArena, phandroid

 

6 KOMENTÁŘE

 1. kristepane, dobré dělo…v podstatě bych ho bral mnohem rači než Zetko, jenže mě k němu tahá ta vodotěsnost…jináč je toto HTC snad ve všem lepší..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here