Nová řada Alcatel OneTouch Pop S zaujme čtyřjádry, velkými bateriemi a LTE

0

Kromě řady Idol 2, sportovního drobka Pop Fit a několika modelů s Firefox OS představil Alcatel na veletrhu MWC 2014 v Barceloně i smartphony Pop S. Novinky z této řady se sice liší svou výbavou a především velikostí displeje, všechny však spojuje podpora připojení k internetu přes LTE, baterie o nadprůměrné kapacitě a velký výběr nabízených barevných variant. Ačkoliv výrobce ještě neoznámil, za kolik bude smartphony z řady Pop S prodávat, předpokládáme, že jedním z taháků by měl být dobrý poměr ceny a výbavy.

Alcatel Pop S7
Alcatel OneTouch Pop S7

Alcatel OneTouch Pop S3 je vybaven 4″ displejem o rozlišení 480 x 800 pixelů, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz a baterii se slušnou kapacitou 2 000 mAh. Fotoaparát budou mít majitelé smartphonu k dispozici jen jeden, a to zadní s rozlišením 5 megapixelů. Operačním systémem bude v současné době nejaktuálnější Android 4.4 KitKat.

Alcatel OneTouch Pop S7 disponuje 5″ IPS displejem s rozlišením 960 x 540 obrazových bodů. K další výbavě se řadí čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci na 1,3 GHz, 5mpx zadní fotoaparát a přední VGA kamerka pro videohovory. Nadchne baterie s excelentní kapacitou 3 000 mAh, naopak menším zklamáním může být použití staršího Androidu 4.3 Jelly Bean.

Alcatel OneTouch Pop S9 se svým 6″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD) řadí do kategorie phabletů. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz a o dostatek energie se stará baterie s kapacitou 3 400 mAh. K další oznámené výbavě patří 8mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videhovory a operační systém Android 4.4 KitKat.

Všechny tři novinky by se měly na trhu objevit v průběhu druhého čtvrtleté letošního roku, tedy v rozmezí dubna a června. Očekáváme, že se smartphony objeví i na českém trhu. Alcatel slibuje bohaté příslušenství, především ochranných krytů, které si budou moct dokoupit majitelé telefonů z řady Pop S.

zdroj: Phone Arena