Nexus 5 na několika uniklých fotografiích

0

Podoba chystaného Nexusu 5, nebo chcete-li Nexusu 4 2013, nebude jistě pro naše čtenáře žádnou novinkou. Smartphone totiž na internet v minulosti unikl už několikrát – naposledy o víkendu, kdy se na YouTube dostalo sedmiminutové video s Nexusem 5 v hlavní roli. Tentokrát spatřilo světlo světa několik fotografií, které pořídil ruský tester jednoho z předprodukčních kusů telefonu.

Nexus 5 leak 2 Nexus 5 leak 1

Nexus 5 leak 3 Nexus 5 leak 4

Ve výbavě nového Nexusu 5, jehož výrobcem bude opět LG, údajně najdeme 4,95″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Výkon by měl mít na starosti čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,3 GHz a doplněný o 2GB RAM. Na výběr nejspíš budou minimálně dvě verze lišící se velikostí interní paměti, a to 16GB a 32GB. I tentokrát zapomeňte na slot na paměťové karty, který chybí u všech Nexusů z posledních let.

K další výbavě se podle uniklých informací zařadí 8mpx zadní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 1,3mpx přední kamerka pro videhovory, notifikační dioda, baterie s kapacitou jen 2 300 mAh a možností bezdrátového nabíjení. O konektivitu by se mělo postarat například NFC nebo micro USB port s podporou standardu Slimport. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 4.4 KitKat.

Nexus 5 bude podle spekulací představen do konce října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here