Na XDA se objevilo řešení (a důvod) na první pohled extrémní spotřeby Galaxy S III v pohotovostním režimu

1

Pomineme-li občasné potíže způsobené špatným příjmem signálu nebo chybou nějaké doinstalované aplikace, tak se dá říci, že Samsung Galaxy S III nikdy netrpěl výrazně špatnou výdrží baterie. I tak ale mnozí uživatelé zaregistrovali, že s ukazatelem využití baterie není něco v pořádku.

Ve většině případů totiž položka ‚Pohotovostní režim‘ (Stand by) zabírala až příliš velký podíl z celkové spotřeby telefonu, v krajních případech se její podíl dostával dokonce až na těžko uvěřitelných, a také jak se nakonec potvrdilo nepravdivých, 80% – 90%.

Způsobeno to bylo chybou v desetinné čárce u hodnoty průměrné spotřeby pohotovostního režimu v souboru power_profile.xml, která z čísla 3.4mA udělala 34mA. Oprava je tak poměrně snadná, stačí buďto soubor ručně přespat nebo využít .zip flashovatelného přes CWM (návod na XDA).

Kromě hodnoty pohotovostního režimu, prý nesedí ani čísla udávající spotřebu procesoru, prý ale nejsou tak špatná, aby něco výrazně ovlivnila. I tak ale můžeme očekávat další úpravy.

Nakonec je nutno podotknout, že ani případná oprava hodnoty nikterak nezmění výdrž telefonu, jen opraví statistiky využití baterie a udělá z nich použitelný zdroj informací. Hodnoty v daném .xml jsou totiž orientační jen pro systém a nikterak neovlivňují samotnou kontrolu aktuální úrovně nabití.

Zdroj: XDA