Motorola X bude mít čistý Android 5.0, obrovskou baterii a kryt z kevlaru

3

motorola smartphone

Na internetu začíná kolovat čím dál tím více spekulací o chystaném zařízení „X-Phone“ od Motoroly. Už delší dobu víme, že Google do vývoje tohoto telefonu mluví více, než je obvyklé. Pro nás zákazníky to samozřejmě znamená mnoho výhod, Motorola X totiž nejspíš bude mít zbrusu nový Android 5.0 Key Lime Pie, a to bez zbytečných úprav a uživatelských nadstaveb. Navíc bude pravděpodobně možné smartphone koupit přímo v Google Play Store, kde byla dosud k dostání jen zařízení z řady Nexus.

Co se hardwarové výbavy týče, bude Motorola X patřit k naprosté špičce. Spekuluje se o 4,8″ displeji s Full HD rozlišením, čtyřjádrovém procesoru a kvalitním fotoaparátu se snímacím čipem Exmor R od Sony. Pro uživatelská data by měla být k dispozici až 128GB vnitřní paměť, kterou bude možné dále rozšířit pomocí slotu na microSD karty.

U Motoroly asi nikoho nepřekvapí použití velmi kvalitních materiálů, například zadní strana telefonu bude pravděpodobně vyrobena z kevlaru, který zaručí vysokou odolnost krytu. Třešničkou na dortu pak bude baterie, která by údajně měla mít kapacitu vyšší než 3000 mAh.

Několik testovacích kusů Motoroly X už údajně koluje mezi zaměstnanci amerického výrobce. Je tedy pravděpodobně jen otázkoiu času, než se na internet dostane více informací o tomto telefonu včetně fotografií. Na oficiální představení si ale budeme muset počkat až do 15. května, novinka by totiž měla představena na letošní akci Google I/O.

zdroj: pa

3 KOMENTÁŘE

    • Ceny bych se nebál, spíš toho, že se to k nám oficiálně nedostane. Přeci jen, Google Play tady nemáme a Motorola sama o sobě na Evropu, kór východní, dost kašle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here