Motorola oficiálně představila RAZR i – upravenou žiletku s procesorem od Intelu

6

Motorola dnes na tiskové konferenci konané poměrně překvapivé v Londýně představila nový přírůstek do své prémiové řady RAZR. K Motorole RAZR, RAZR Maxx  se nově připojí také RAZR I.

Ta zaujme hlavně procesorem postaveným na x86 architektuře od Intelu. Konkrétně v telefonu nalezneme jednojádrový Intel Atom taktovaný na 2GHz s podporou multithreadingu a tedy schopností teoreticky zpracovávat dvě vlákna najednou.

Dále nabídne 4.3“ SAMOLED co nejvíce do krajů telefonu roztažený displej s qHD (960 x 540) rozlišením, 1GB RAM, 8MPx zadní a 0.3MPx přední fotoaparát, Bluetooth 2.1, NFC, WiFi (b/g/n), 8 GB vnitřní paměti (reálně pro uživatele 5 GB) a slot na microSD karty.

Baterie bude mít na Motorolu již standartní kapacitu 2 000 mAh, která by měla zajistit průměrně 20 hodinovou výdrž. Zpočátku telefon poběží na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, do budoucna však není vyloučena aktualizace na Jelly Bean.

A nakonec to nejzajímavější. Telefon nebude primárně zaměřen na americký trh, naopak se jako první objeví v Evropě. Konkrétně se začne prodávat v UK, Francii, Německu a několika dalších evropských zemích za cenu okolo 420€, tedy přibližně 10 500 korun českých.

Jak se nová Motorola líbí Vám? Riskli byste telefon s procesorem od Intelu nebo raději prozatím zůstanete u ověřeného ARMu?

Zdroj: gsmarena, androidcommunity, engadget

 

 • Jakal87

  Když už to přepisujete, tak by jste mohli alespoň uvést správnou velikost displeje, která činí 4,3″ nikoliv 4″

 • samá chyba…

  „Ta, stejně jako evropská varianta RAZR M, zaujme hlavně procesorem postaveným na x86 architektuře od Intelu.“  RAZR i JE evropská varianta modelu RAZR M…A displej bude mít 4,3 palce, ne pouze 4

  •  V momentě psaní jsem si to nějak nespojil. Omlouvám se.
   //Opraveno.

 • Jinryd

  už aby tady byl. Bude to nástupce Xperie Pro, protože hardwarovým klávesnicím, je podle všeho, konec