Motorola Ara – budoucnost tkví v přizpůsobitelných smartphonech

1

Před nedávnem se na internetu objevil zajímavý koncept s názvem Phonebloks, který má na svědomí nizozemský designér Dave Hakkens. Podstatou konceptu byl modulární smartphone, který si každý uživatel může upravit podle své libosti přidáním požadovaných komponentů – od kvalitnějšího fotoaparátu až po větší baterii. Další novinkou by mohla být možnost upgradu jednotlivých komponentů, kterou můžeme znát ze stolních počítačů, nebo jednoduchá výměna modulu při jeho poruše.

Motorola Ara 1

Phonebloks ale nejspíš nezůstane jen nerealizovaným projektem, o něco podobného se totiž pokouší Motorola vlastněná Googlem. Americký výrobce začal svůj projekt s názvem Ara před více než rokem, ale při jeho vytváření bude Motorola spolupracovat s už zmíněným Davem Hakkensem, který je autorem projektu Phonebloks.

Princip Motorola Ara je stejný jako v případě Phonebloks: smartphone je tvořen základní deskou neboli endoskeletonem, ke kterému se připojují jednotlivé moduly. Uživatel si tedy při nákupu bude moct vybrat, jaké funkce na svém smartphonu preferuje. Motorola se navíc rozhodla přizvat k vývoji jednotlivých modulů další výrobce, takže by jejich nabídka mohla být opravdu široká.

K vydání vývojářského kitu by mělo dojít už v zimě. Kdy si budou moct uživatelé vytvořit smartphone Motorola Ara, ale zatím není jasné.

Motorola Ara 2

zdroj: GSM Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here