Mogu S1 – pětipalcový tabletofon za 900 Kč

0

mogu s1

Velké pětipalcové displeje už dávno nejsou výsadou jen nejdražších a nejvybavenějších smartphonů. V posledních měsících se na trhu objevilo mnoho levnějších telefonů s obrovskými displeji, a to od známých i neznámých výrobců. Kam až může výrobce při snaze o co nejnižší cenu zajít, ukazuje nový čínský tabletofon Mogu S1, který stojí 299 juanů, v přepočtu 48 dolarů nebo 900 korun.

Asi nikoho nepřekvapí, že Mogu S1 nabídne vzhledem ke své extrémně nízké ceně jen tu nejzákladnější výbavu. Tabletofon by měl mít 5″ displej s nízkým rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, jednojádrový procesor běžící na frekvenci 1 GHz, 2mpx zadní fotoaparát, 0,3mpx přední kamerku pro videohovory, Bluetooth, GPS, Wi-Fi a baterii s kapacitou 2000 mAh. Operačním systémem bude neznámá verze Androidu.

Ke snížení ceny mělo přispět také omezení nákladů na vývoj zařízení, čemuž bohužel odpovídá design krytu i uživatelského rozhraní, které je silně inspirované Samsungem. Mogu S1 je určen jen pro čínský trh, takže se s tímto nejlevnějším tabletofonem v Evropě nejspíš nikdy nesetkáme.

zdroj: gc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here