Micromax A116 Canvas HD – levný čtyřjádrový smartphone, který byl vyprodán za pár hodin

0

Micromax A116 Canvas HD

V Indii se tento týden začal prodávat smartphone Micromax A116 Canvas HD, o který byl stejně velký zájem, jako o iPhone či Nexus 4. Hlavním důvodem je tentokrát cena, která za telefon se čtyřjádrem, velkým displejem s vysokým rozlišením a Androidem 4.1 Jelly Bean nepřekročila 14 000 rupií, v přepočtu necelých 5 000 Kč. Není divu, že po začátku prodeje na indickém trhu byla novinka vyprodána už za několik hodin.

Jak už bylo řečeno, Micromax A116 Canvas HD není ani přes svou vysokou cenu žádné ořezávatko. Srdcem přístroje čtyřjádrový Mediatek MT6589 taktovaný na 1,2 GHz, který je vyroben 28nm technologií zajišťující nízkou spotřebu energie. Tento procesor obsahuje jádra Cortex A7 a je doplněn o grafický čip PowerVR SGX544.

K další výbavě smartphonu patří 5″ IPS displej s HD rozlišením (720px), 1GB RAM, 4GB interní paměť, slot na micro SD kartu, dvojice fotoaparátů (8mpx zadní a 2mpx přední), 3G, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, baterie o kapacitě 2 000 mAh a operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean.

Stejně jako u ostatních zařízení od společnosti Micromax je pravděpodobné, že i tento zajímavý smartphone zůstane dostupný pouze v Indii a okolních zemích. Na druhou stranu je však jasné, že levných smartphonů s poměrně moderním čtyřjádrem procesorem Mediatek MT6589 bude v nejbližší době přibývat a některé z nich se jistě dostanou i na český trh.

via pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here