LG Optimus G Pro chystá invazi na evropský trh [Doplněno: V ČR se prodávat nebude]

0

LG Optimus G Pro

LG Optimus G Pro, tedy současná vlajková loď korejského výrobce, se v současné době prodává pouze v USA a některých asijských zemích. Jeden z nejvybavenějších smartphonů na světě by se však konečně mohl dostat na další světové trhy.

Optimus G Pro se údajně prodává velmi dobře, což potvrzuje také překonání mety půl miliony kusů po čtyřiceti dnech prodeje v Jižní Korei. A za čtyři měsíce na domácím trhu výrobce prodal už jeden milion kusů tohoto smartphonu. Na rekordmany, jakými jsou Samsung či Xiaomi, zatím sice LG ztrácí, ale i přesto jde o velký prodejní úspěch.

LG plánuje zahájit prodej své vlajkové lodi ve čtyřiceti zemích v Evropě, Commonwelthu, Jižní Americe a Blízkém východě. Výrobce ale bohužel neupřesnil, o jaké trhy půjde a zatím se tak můžeme pouze dohadovat, zda mezi nimi bude i trh český nebo slovenský. 

DOPLNĚNO: Ivan Stloukal z webu lgmania.cz požádal české zastoupení LG o vyjádření. Dostalu se mu bohužel nepříliš radostné odpovědi. LG Optimus G Pro se na našem trhu prodávat nebude a tuzemské zastoupení výrobce počítá až s prodejem nové vlajkové lodi LG G2. Ale jelikož se Optimus G Pro bude prodávat v jiných evropských zemích, je velmi pravděpodobné, že jej někteří čeští obchodníci budou nabízet v rámci tzv. šedého dovozu.

LG Optimus G Pro má 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením, který by díky jemnému zakřivení krycího skla měl podle výrobce nabídnout dosud nevídaný “2,5D efekt”. LG Optimus G Pro nebude zaostávat ani v rychlosti, a to díky přítomnosti čtyřjádrového Snapdragonu 600 taktovaného na 1,7 GHz, kterému dělají společnost 2GB RAM a 32GB vnitřní paměť rozšiřitelná pomocí slotu na microSD karty.

K další výbavě telefonu patří 13mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory, NFC, 3140mAh baterie a operační systém Android Jelly Bean.

zdroj: Android Central

Dodatek o dostupnosti na českém trhu: LG Mania via Svět Androida

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here