LG G2 – Stylový elegán [Recenze]

10

Když společnost LG představila model G2, mnoho lidí si nedokázalo představit, jak se tento telefon, který je odlišný ovládáním na zádech, uchytí mezi lidmi. Lidé jej ovšem přijali vcelku kladně a mluví se tak o jednom z nejlepších modelů LG součastosti.

Jaký telefon je a co od něj můžete čekat, se můžete dočíst v naší recenzi. Pojďme na to!

Stručný přehled technických parametrů

 • CPU: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800, čtyř-jádrový, @2,26 GHz
 • GPU: Adreno 330
 • RAM: 2GB
 • ROM: 16/32 GB, bez možnosti rozšíření
 • Display: 5.2″ True-HD IPS LCD (tvrzené sklo DragonTrail), 1200×1920 (323 ppi)
 • OS: Android 4.2.2 Jelly Bean
 • Fotoaparát: 13 MP zadní; 2,1 MP přední
 • Baterie: 3000 mAh
 • Konektivita: NFC, WiFi, Bluetooth, microUSB (2.0), 3,5mm jack pro sluchátka, Infračervený port
 • Rozměry: 138.5 x 70.9 x 8.9 mm (hmotnost 143 g)
 • Cena v době recenze: 12 990 Kč (Alza.cz)

 

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Alza.cz, u které si můžete telefon také zakoupit.

alza logo

 

Balení telefonu

Telefon Vám dojde domů v bílé krabičce, přičemž jediné, co na krabičce upoutá Vaši pozornost, bude pestrobarevný nápis G2. Na zadní straně následně nalezneme všechny specifikace telefonu – přesně tak, jak je v dnešní době již zvykem.

Po odkrytí víka krabičky na Vás koukne samotné zařízení LG G2, pod kterým se nachází jedna podlážka. Tam nalezneme veškeré záruční listy. Pod nimi je další dno, kde nalezneme manuály, adaptér na nabíjení, USB kabel, sluchátka a špendlík ve tvaru „G“ na vytažení šuplíku pro SIM kartu. Nic více v balení nehledejte.

Musím říci, že balení má trochu netradiční tvar – zvláště vrchní víčko, které nepokrývá celou spodní část krabičky. Krabička je totiž mírně zkosená, což určitě zanechá zajímavý dojem.

_DSC8390 _DSC8393 _DSC8395 _DSC8396 _DSC8397 _DSC8398 _DSC8401

První pohled a první dojmy

Konec prohlížení krabičky, jdeme na samotné zařízení! Telefon je celý bez tlačítek, jediné, co nás zajímá je tedy spodní strana telefonu, kde najdeme MicroUSB konektor a stereo reproduktory, vedle kterých se ukrývá i 3,5mm jack. Na horní straně telefonu neuvidíme nic, ovšem nenápadně se tam skrývá infračervený port, který Vám pomůže ovládat Vaše zařízení v domácnosti. Na levé straně pak nalezneme šuplík, do kterého vložíme kartu SIM.

Velice zajímavou stranou se stává strana zadní, na které u tohoto modelu nalezneme všechna tlačítka – konkrétně odemykající/zapínací a ovládání hlasitosti.

Při prvním úchopu telefonu jsem měl pocit, že tato tlačítka jsou pouze blbý vtip od výrobce a že takto telefon ovládat prostě nejde. Neustále jsem totiž hledal tlačítka po stranách zařízení, které jsou krásně zaoblené a nic na nich prostě nenajdete. Až po chvíli pátrání si uvědomíte, že tlačítka jsou na zádech telefonu. Po pár dnech si ovšem na toto ovládání zcela zvyknete a přijde Vám naprosto přirozené.

První spuštění telefonu netrvá dlouho, osobně bych si troufnul tvrdit něco málo nad minutu. Následně již probíhá standardní konfigurace, kterou známe z každého Android telefonu.

Nabídka aplikací od výrobce je velmi pestrá, pravdou je ale však to, že většina věcí lze zcela bez problémů odinstalovat, za což výrobce chválím.

 _DSC8403 _DSC8404 _DSC8405 _DSC8406 _DSC8407 _DSC8408 _DSC8409 _DSC8410

Displej

Zajímavým úkazem u tohoto telefonu je samotný displej. Ten totiž na 5.2“ nabízí FullHD rozlišení (1920×1080), přičemž displej je typu IPS. Díky tomu Vám telefon nabídne skvělé podání barev a také velmi výborné sledovací úhly. Osobně ovšem velké sledovací úhly nemám rád, neboť díky horším sledovacím úhlům si můžete uchovat trochu soukromí a hned každý neví, co na telefonu děláte.

Čitelnost na slunci je na výborné úrovni, osobně jsem neměl problém s čitelností na přímém slunci. Jediné, co bych telefonu vytknul, je nefunkční automatická regulace jasu, která u našeho modelu nefungovala. Nejspíše se jedná jen o drobnou chybičku a doufám v to, že společnost LG ji brzy opraví.

_DSC8411 _DSC8412 _DSC8413

 

Výkon

Výkon telefonu díky čtyř-jádrovému procesoru, který tiká na taktu @2,26 GHz je naprosto dokonalý. Nástavba od výrobce se nikde neseká a telefon nemá problémy ani s náročnými úkony. Při běžném používání ovšem takový výkon nevyužijete. Jediné, kde můžete výkon telefonu poznat, je střih videa přímo v něm či hraní náročných 3D her, se kterými si telefon hravě poradí (ale o tom až později).

Jednu výtku mám a to konkrétně ke chlazení procesoru. Všem je nejspíše jasné co se děje. Když procesor zatížíte, celý telefon se nepříjemně zahřeje a jeho chlazení netrvá nejdéle. Díky tomu, že se telefon takto zahřívá, se následně povoluje šasi, které začíná postupně vrzat.

Výdrž baterie

Většina vlastníků, co vlastní tento model, tvrdí, že LG G2 má velmi skvělou výdrž. Opak je pravdou. Občas jsem měl problém přežít s telefonem do večera bez nabíjení a telefon jsem většinou dával na nabíječku s 20%. Jednoho dne se mi ovšem telefon nenabil a já jel téměř nadoraz (téměř díky tomu, že jsem test zastavil na 20%, kdy jsem telefon potřeboval akutně nabít).

S telefonem jsem nejdéle vydržel přes 30 hodin, přičemž jsem měl neustále zapnutou síť WiFi a automatickou synchronizaci. Pravdou ale je, že při testování nedáme telefon vůbec z ruky – 2 dny výdrže jsou tedy teoreticky reálné.

Screenshot_2013-11-19-14-33-37

 

Výkon ve hrách a aplikacích

Jak jsem již řekl v sekci výkon, telefon je výkonnostně opravdu nadupaný. Jedním z míst, kde to můžete poznat, jsou opravdu hry, které běží naprosto plynule a bez jediného záseku (Testováno: Real Racing 3, Dead Trigger 2, GTA Vice City). U 2D her není nad čím přemýšlet, všechny hry Vám poběží naprosto dokonale.

Dalším z nástrojů, kde poznáte výkon Vašeho zařízení, jsou benchmarky. Jak je již zvykem, všechny telefony podrobujeme „benchmarkovacím“ testům, u kterých zjišťujeme jejich výkon a srovnáváme jej s jinými zařízeními. A jak že si stálo LG G2?

Benchmarky

AnTuTu Benchmark

Nejpoužívanější benchmark součastnosti. U tohoto měřícího nástroje jsme dosáhli ohodnocení 32 447 bodů, čímž nad námi zůstal pouze model Samsung Galaxy Note III. Platí, čím více bodů, tím lépe.

Screenshot_2013-12-02-09-36-15

 

Quadrant Standard

Jeden ze starších benchmarků, který vlastní stále kvalitní měřící nástroje. Jeho nevýhodou je ovšem zastaralá databáze zařízení, která končí u modelu HTC One. Zde jsme dosáhli s LG G2 ohodnocení 18 763 bodů, přičemž platí, čím více, tím lépe.

Screenshot_2013-12-02-11-46-15

 

3D Mark

Telefon jsme podrobili také grafickým testům – konkrétně benchmarku 3DMark, který můžete znát z Vašich počítačů. Testy Ice Storm a Ice Storm Extreme zařízení zvládlo více, než sám benchmark očekával, díky čemu jsme se dostali nad bodové hodnocení, které dokáže benchmark udělit (hláška Maxed Out!). Nedávno ovšem vývojáři přidali test Ice Storm Unlimited, který dokáže změřit i tato zařízení. Zde jsme dostali 15663 bodů, přičemž platí, čím více, tím lépe.

Screenshot_2013-12-02-13-35-59

 

Basemark X

Test Basemark X je taktéž zaměřen na grafický výkon, ovšem benchmark je na dnešní dobu předimenzovaný a žádné zařízení nedokáže renderovat animace plynule. Zde měříme na FPS (snímky za vteřinu), přičemž jsme s G2 dosáhli výsledků 14.385 FPS při celoobrazovkovém režimu a 12.897 FPS při zmenšeném režimu. Opět platí, čím více, tím lépe.

Screenshot_2013-12-02-12-50-30

 

GPS

Jednou z vlastností, kterou musí každý dnešní smartphone mít, je GPS systém. Ten je v LG G2 poměrně přesný, ovšem délka fixování k družicím mírně pokulhává. Občas trvalo i pár minut, než byl telefon schopen družice najít a připojit se k nim. Následně, po připojení je již připojení stabilní a bez výpadků.

GPS jsme testovali při navigování v automobilové navigaci Sygic a při trackování aktivity v aplikaci Runkeeper.

Screenshot_2013-11-08-06-21-57

 

Fotoaparát

Fotoaparát je kapitola sama o sobě, zvláště u tohoto telefonu. Musím uznat, že jeho kvalita mě nijak neoslnila a nejedná se o žádný fotoaparát, u kterého bych si troufnul tvrdit, že dokáže plnohodnotně nahradit kompaktní fotoaparáty. Na fotografiích je totiž patrný opar a šum, což dojem z celkových fotografií kazí. Na druhou stranu musím ale uznat, že se liší snímek od snímku. Je tak velmi pravděpodobné, že s modelem LG G2 se Vám povede zachytit některé fotografie i kvalitně.

Pro iluzi o tom, jak fotoaparát v LG G2 fotí, se podívejte na následující fotografie, které nejsou nijak upraveny.

CAM00001 CAM00106 CAM00112 CAM00126 CAM00191 CAM00239 CAM00390 CAM00416

 

Závěr

LG G2 je zajímavé zařízení. Oslní výkonem a zaujme ovládáním, ovšem spousta prvků tento telefon sráží na příčku „průměrný telefon“. Každému sedí jiný styl telefonů a jak se říká – sto lidí, sto chutí. Osobně mě telefon LG G2 zaujal, ale abych pravdu řekl, čekal jsem od něj více. Nejvíce mě odradilo šasi, které se pomalu začíná rozvrzávat a kvalita fotografií. Naopak mě velmi zaujal výkon a design telefonu. Škoda. Snad LG vydá nástupce tohoto modelu a poučí se z těchto „dětských chyb“.

 

+ Design, ovládání

+ Výkon

+ Displej

– Fotoaparát

– Šasi začíná postupně vrzat

10 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  cituji: „Většina vlastníků, co vlastní tento model, tvrdí, že LG G2 má velmi skvělou výdrž. Opak je pravdou“. Opak skvělé = mizerná? V tom případě by mě zajímalo, který konkurenční přístroj Vám náročný testovací den vydržel? Jsem vlastníkem LG G2 asi měsíc a mohu potvrdit, že výdrž je excelentní! Bez problémů zvládnu náročný den. Přes 4h Ingressu se zapnutým Sportstrackerem žádný problém. Ve všech testech výdrže co na netu najdete LG G2 poráží konkurenci ve své kategorii (Samsung S4, Sony Z1, Nexus 5, …). To, že je výdrž smartphoneů všeobecně mizerná v tom souhlasím, ale s ohledem na srovnatelné přístroje je LG G2 bez konkurence! Buďte realista a nemystifikujte prosím čtenáře ;-).

  • přesně tak ohledně baterie. Vydrží semnou v aktivním provozu 2 dny bez problémů a to ho přes den opravdu nešetřím a surfuji vesele průběžné celý den 🙂

 2. Dobrý den, tahle recenze je pěkný blábol od začátku až dokonce (až na pár vyjímek), ale hlavně není objektivní, právě naopak je velmi zaujatá. Kolik Vám platí Samsung za klamání spotřebitelů těmito žvásty. Baterie na LG G2 je bez konkurence a fotoaparát je perfektní. Podle snímků to spíš vypadá že „někdo“ neumí fotit. Co se týče vrzání, tak tímto trpěly první kusy k nám dovezené a vrzáni časem ustupovalo, ale to je jedno. Také mě velice zarazilo, vaše tvrzení u baterie. Konkrétně výrok, že většina uživatelů hodnotí výdrž jako skvělou, ale opak je pravdou. Nemyslíte že uživatel, který s tím telefonem pracuje v reálném prostředí a pracovních podmínkách to bude vědět mnohem líp než vy??? Navíc mi přijde jako byste tu výdrž neporovnal s ničím jiným ve stejné třídě, jelikož tam konkurence není žádná. Tato recenze a Váš přístup se hnusí. Toť můj názor. Děkuji

 3. Jo a ještě něco. V parametrech telefonu máte strašné chyby. Rozlišení je fHD čili 1920×1080 (přes 400 ppi) a ne 1200×1920. Dále tvrzené sklo je GorillaGlass 3. generace. Dále microUSB 3.0 a paměť je rozšířitelná pomocí OTG. Občas nezaškodí si o tom telefonu něco zjistit než začnete psát recenzi!!

 4. Tak toto je jedna z najhorsich recenzii o LG G2 co som cital a hlavne ohladom vydrze… autor sa moze hambit za ten blabol pretoze kto tento telefon ma tak vyvrati uplny opak…peace

 5. S touto recenzí v mnoha bodech nesouhlasím. Mé zkušenosti jsou jiné např. co se týče fotáku. Fotí dle mého naprosto nádherné, ostré fotky.

 6. Tak nechapem,ako ste mohli dat na stranku takuto zavadzajucu recenziu!!! Zaplatil vam ju samsung? Som rok vlastnikom lg g2 a mozem objektivne hodnotit,ze uvedeny mobil ma bud najlepsiu vydrz na trhu alebo jednu z najlepsich! Tak isto fotoaparat je na velmi vysokej urovni. Celkovo mobil je urcite lepsi,ako jeho priama konkurencia v Samsung S4,ktoreho som bol asi mesc drzitelom,tak viem objektivne zhodnotit. A to nehovorim o cene,ktoru mal (ma) lg g2 ovela nizsiu! Pan redaktor by si mal najst druhe zamestnanie,alebo napisat,kolko penazi mu samsung zaplatil!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here