LG G Pro Lite – 5,5″ tabletofon s dvoujádrem MediaTek a 3140mAh baterií

0

LG představilo svůj další tabletofon, který ale na rozdíl od původního LG G Pro cílí na méně náročnější uživatele. Dostupnost v Evropě zatím potvrzena nebyla, výrobce totiž s novinkou cílí zejména na rozvojové trhy.

LG G Pro Lite

LG G Pro Lite je vybaveno 5,5″ IPS displejem s rozlišením 960 x 540 obrazových bodů, který je možno ovládat pomocí přiloženého kapacitního stylusu. O pohon celého zařízení se stará dvoujádrový procesor MediaTek MT6577 taktovaný na 1 GHz a doplněný o 1GB RAM.

Vnitřní paměť má velikost 8 GB a nechybí ani možnost jejího dalšího rozšíření pomocí slotu na micro SD karty. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 8mpx a s přední kamerkou pořídíte snímky o rozlišení 1,3 mpx. K další výbavě patří Bluetooth 3.0, GPS, Wi-Fi Direct a vyjímatelná baterie s nadprůměrnou kapacitou 3 140 mAh.

Operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean doplnil výrobce o nejrůznější vychytávky, jako například funkci Knock On, při jejíž aktivaci je možné telefon probudit z režimu spánku dvojitým poklepáním na displej. Zařízení má rozměry 150,2 x 76,9 x 9,4mm a hmotnost 161 gramů.

LG G Pro Lite se začne ještě tento měsíc prodávat v Jižní Americe. Mezi další trhy, kde se nový tabletofon objeví, patří Čína, Indie, Rusko či Blízký východ. Zájemci budou mít na výběr z bílé a černé varianty, cenu však zatím LG neoznámilo. Ve vybraných regionech by měla být dostupná také „dvousimková“ varianta s názvem LG Pro Lite Dual.

LG G Pro Lite Dual

zdroj: LG via Phandroid