[CES] Lenovo 800K – první Android s x86 procesorem od Intelu

0

Ačkoliv v podstatě téměř celý svět androidích telefonů, tabletů a i dalších různorodých zařízení v podstatě od svého počátku vždy patřil platformě procesorů postavených na architektuře ARM, tak se Intel odmítl vzdát a již hezkou dobu před CESem plánoval alespoň částečný vpád se svými x86 procesory.

A právě na dnešní keynote celá věc konečně vypukla a na světlo světa se ve spolupráci s firmou Lenovo podíval historicky první androidí telefon postavený na x86 architektuře od Intelu – Lenovo 800K.

Srdcem telefonu tak bude Atom Z2460 obsahující jedno jádro (leč s podporou hyperthreadingu) postavené na platformě x86 taktované na 1.6GHz a grafický čip PoweVR 540. Ze zbylých specifikací nabídne poměrně klasický 4,5“ HD (1280×720) displej a 8MPx zadní fotoaparát.

Operačním systémem bude zprvu poměrně překvapivě Android ve verzi 2.3.7 Gingebread, již se však počítá s brkzou aktualizací na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Naopak téměř nic se neví o dostupnosti, snad jen, že zařízení zprvu zamíří pouze na čínský trh, ani tam však neznáme cenu ani přesný datum.

A jak, že je nový procesor výkonný? Inu, z prvních benchmarků vypadá poměrně dobře. V javascriptovém SunSetu skončil dokonce na prvním místě, přičemž předehnal i velmi výkonná zařízení jako Nexus Galaxy či Apple iPhone 4S.

Trochu horší je to pak se spotřebou, i tak se však oproti původním předpokladům nepohybuje nikterak extrémně vysoko, až na přehrávání 720p videa, kde je viditelně horší, je totiž víceméně průměrná.

Zdroj: dotekomania

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here