Jak si vedl čínský tabletofon Oppo Find 5 v recenzi?

4

oppo find 5 phonearena review 1

Zahraniční web PhoneArena provedl recenzi zajímavého čínského tabletofonu Oppo Find 5. Nové zařízení je zajímavé zejména v tom, že se s ním bude výrobce snažit dobýt nejen Asii, ale také trhy evropské a americké. Podle číselných parametrů má novinka šanci překonat dokonce špičkové modely známých výrobců, jaké dojmy má ale ze smartphonu redaktor, který si Oppo Find 5 mohl vyzkoušet v praxi? Podívejte se na krátké shrnutí recenze nadějně vyhlížející novinky od čínského výrobce.

Design a balení

oppo find 5 phonearena review 2 oppo find 5 phonearena review 5

Oppo Find 5 má čistý a elegantní design, který může připomínat Sony Xperia S nebo Nokia Lumia 920. Tělo telefonu je vyrobeno z jednoho kusu polykarbonátu a podle redaktora je telefon zpracován velmi kvalitně. K vyšší pevnosti celé konstrukce přispívá ocelový rám, který je ukryt pod vnějším krytem. Na bocích zařízení se nacházejí tlačítka pro vypnutí přístroje i ovladače hlasitosti, pod displejem pak najdeme trojici kapacitních tlačítek. V luxusním základním balení je kromě běžných součástí také dvojice NFC štítků.

Displej a fotoaparát

Jedním z hlavních prodejních trháku Oppo Find 5 je pětipalcový displej s Full HD rozlišením (1920 x 1080 pixelů) a jemností 441 ppi. Podle redaktora nabídne displej nabídne pestré zobrazení barev, široké pozorovací úhly a výbornou čitelnost na přímém slunci.

oppo find 5 phonearena camera sample 1 oppo find 5 phonearena camera sample 2

Tabletofon na první pohled nezaostává ani ve fotoaparátu, který má rozlišení 13 megapixelů a kvalitní snímač Exmor RS od Sony. Snímky pořízené venku jsou velmi dobré, jen občas se objevují problémy se zaostřením, přeexponováním světlých části nebo fialovým nádechem mraků. Fotky z interiéru patří pouze k průměru, mají totiž výrazný šum a při špatném osvětlení se objevují dokonce problémy s vyvážením barev a zaostřením.

Redaktora příliš nepotěšila ani dvojice přisvětlovacích diod, která poskytuje slabé a nerovnoměrné osvětlení. Mezi doplňkové funkce fotoaparátu patří HDR mód, který je možno využít i při natáčení videa. Ani video pořízené Oppo Find 5 nepatří ke špičce, zejména při nedostatečném osvětlení totiž trpí výrazným šumem.

Výkon a baterie

Oppo Find 5 se může pochlubit čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro běžícím na frekvenci 1,5 GHz, který ve spolupráci s 2GB RAM zajišťuje plynulý chod telefonu. Během používání nezaznamenal redaktor jediný problém s rychlostí, a to ani při používání výkonově náročných aplikací.

Smartphone je dostupný ve dvou verzích, které se od sebe liší velikostí vnitřní uživatelské paměti. Web PhoneArena měl k dispozici menší 16GB variantu, k dispozici je však ještě varianta s 32GB pamětí. Velkou nevýhodou čínské novinky je absence slotu na microSD karty, uživatelé tedy mohou ukládat data pouze do vnitřní paměti, u menší verze je přitom k dispozici jen 11 GB volného prostoru, zbytek zabírají systémové soubory.

oppo find 5 phonearena review 4 oppo find 5 phonearena review 3

Oppo svou vlajkovou loď vybavilo baterií s nadprůměrnou kapacitou 2 500 mAh, která by měla zajistit bezproblémovou celodenní výdrž bez nabíjení. V malém testu, který provedl web PhoneArena, vydržela baterie telefonu necelých 5 hodin přehrávání Full HD videí.

Uživatelské rozhraní a další výbava

Oppo Find 5 běžní na operačním systému Android 4.1.2 Jelly Bean, který je navíc doplněn o výraznou grafickou nadstavbu. Aktualizace na nejnovější Android 4.2 by měla být podle výrobce vydána velmi brzy. Uživatelské rozhraní tabletofonu má výrazné barvy a svými ikonami může připomínat iOS či Touchwiz. Redaktor v recenzi uvádí, že grafická nadstavba je v rámci možností povedená a přehledná.

oppo find 5 phonearena review 6 oppo find 5 phonearena review 7 oppo find 5 phonearena review 8

Co se ostatních parametrů týče, Oppo Find 5 nabízí v dnešní době standardní výbavu, například Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS, DLNA, NFC a FM rádio. Při poslechu hudby jistě uživatelé ocení integrovanou technologii Dirac HD, která při připojení sluchátek upravuje kvalitu zvuku. Podle zkušenosti redaktora je zlepšení opravdu výrazné, zvuk je při zapnutí této technologie mnohem výraznější a čistší. Velmi hlasitý a plný zvuk nabízí také dvojice integrovaných stereo reproduktorů.

Finální hodnocení

Na serveru PhoneArena byl Oppo Find 5 ohodnocen osmi hvězdičkami z deseti, tedy velmi nadprůměrně. Redaktorovi se líbil výborný displej, vysoký výkon, elegantní design, kvalitní zvuk a cena, která je je o několik tisíc korun nižší ve srovnání s konkurencí. Naopak hlavními nedostatky jsou chybějící slot na paměťové karty, nepohodlné držení telefonu a mezery v kvalitě fotoaparátu.

Oppo Find 5 se bude oficiálně prodávat na některých evropských trzích. Cena 32GB verze byla stanovena na 569 dolarů (10 845 Kč) a 16GB verze bude v prodeji za dříve zmiňovaných 499 dolarů (9510 Kč).

Kompletní recenzi s dalšími fotografiemi a videi si můžete přečíst na phonearena.com (anglicky). 

4 KOMENTÁŘE

      • Njn každá recenze přináší jiný pohled. A aspoň bych v tomto článku jinak přeformuloval onu větu jak sem psal výše, protože se nejedná polykarbonátové unibody. Jak je zjevné z mého odkazu tak zadní kryt je odnímatelný a rozhodně není kvalitně zpracován.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here