Intel představil levný smartphone Yolo určený pro keňský trh

0

I přesto že je Intel takřka výhradně výrobcem procesorů, který nedávno dokonce oznámil i ukončení výroby svých jediných nečipových produktů – základních desek, tak dnes ráno představil svůj vlastní mobilní telefon.

Intel Yolo, jak se bude novinka jmenovat, bude primárně určena pro nižší třídu. Nabídne tak úsporný, fyzicky jednodjádrový avšak díky hyperthreadingu logicky dvoujádrový, procesor taktovaný na 1.2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a 3.5“ dotekový displej s rozlišením 480 x 320 obrazových bodů.

Telefon se bude zprvu prodávat pouze na keňském trhu a to za cenu okolo $125, tedy přibližně 2 500 korun českých. Následně by se mohl dostat i do ostatních afrických zemí, v Evropě se jej ale téměř určité nedočkáme.

I přes jistou nedostupnost je ale tento telefon poměrně zajímavý. Ukazuje totiž, že Intel má opravdu velký zájem na to, aby se dostal do hry mobilních zařízení. A to dokonce tak velký, že je i ochoten se sám pustit do distribuce, zřejmě na zakázku u nějakého čínského výrobce, vytvořeného telefonu.

Zdroj: talk, aauth

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here