Ice Cream Sandwich a Samsung Galaxy S – spíše ne, ale kdo ví

9

Všechny nynější vlajkové lodě, jako například Samsung Galaxy S II, celá řada Xperií z roku 2011 od Sony Ericssonu a pravděpodobně také většina novinek od HTC mají již aktualizaci na Ice Cream Sandwich oficiálně potvrzenou. Ale co starší, již vysloužilé vlajkové lodě, které stále vlastní poměrně velké množství lidí, jako třeba Samsung Galaxy S?

Zde je situace složitěji, jak to totiž již pomalu bývá u Samsungu zvykem, tak jedna pobočka tvrdí, že se dočkáme a druhá, jen kousek vedle zase opak. Konkrétně pozitivněji smýšlející je neoficiální, leč v minulosti často pravdivě informující twitterový účet SamsungUpdate, který píše, že ačkoliv si počkáme trochu déle, tak aktualizace nakonec určité přijde. Naopak, že se aktualizace nedočkáme tvrdí, prý důvěryhodný zaměstnanec z českého zastoupení Samsungu.

Kde je pravda se tak pravděpodobně jen tak nedozvíme, jisté však je, že i pokud aktualizace někdy přijde, tak už stejně většina z nás bude mít buďto neoficiální CyanogenMOD 8 anebo úplně nový telefon. Tedy pokud Samsung zázračně nepřekvapí a jednou na Českou republiku nezapomene a vydá zde aktualizaci včas.

Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: twitter, dotekománie

 • mates

  Tak teda at uz jdou do P*****,Takove nehorazne penize,a ono,tam neni nic noveho o proti konkurenci…. Kdyz tedy pominu ten displey,byl to favorit,ale jak tak vsude ctu co to mit nebude,tak uz se mi snad ani nelibi,ale hlavne ze bude mit ICS,ze.A proto asi ta cena jinak uz nevim 🙁 S tou vybavou bch to videl,ne vice jak 13 tisic.

 • mates

  Prispevek sem omylem dal jsem,samozrejme sem nepatri… 😀

 • coolajda

  CyanogenMOD 8 nikdy nebude…. to nevíte????

  • Máte pravdu, nebude a stejně by byl na mobilu téměř nepoužitelný. PS: napíšu autorovi, aby to opravil 🙂

  • Petr Houška

   Je to otázka, ačkoliv 8čka měla být původně tabletová, tak vzhledem k nevydání zdrojových kódů nikdy nevyšla.

 • coolajda

  CM8 nebude, protože bude CM9 s ICS…. na XDA už to vývojáři psali několikrát

  • Petr Houška

   Omouvám se, opraveno. Vycházel jsem z faktu, že CM8 nikdy nevyšla (nebyly vydané zdrojáky) a tak se nebude přeskakovat.

 • BigPatrick

  No, já už jsem se asi smířil s tím, že jsem svůj 7″ Galaxy Tab koupil s Froyem a že takto už asi i zůstane. V Honeycomb již nevěřím, Icecream to je sci-fi, vzhledem k tomu, že Gingerbread byl oficiálně slíbený někdy na srpen a od té doby jsem o tom již neslyšel …
  V tomto je pro mě Samsung obrovským zklamáním. Čekal jsem, že když jsem si kupoval v podstatě vlajkovou loď, že podpora bude větší.
  Další přístroj si pořídím od značky, která se stará více.

 • kromsa

  no xda to jisti, jinak by mi z SGSka a Gtabu 7ky uz davno jeblo 🙂 Na SGS CM7 Nigtly a na Gtabu Overcome romku 2.3.3 a naprosta pohoda. ICS urcite driv nebo pozdeji bude pro oba dva 🙂