Huawei Ascend Mate 2 – čínský obr, který dokáže nabíjet druhý smartphone

1

Huawei se na CES 2014 pochlubil druhou generací šestipalcového tabletofonu Ascend Mate. Změn ve srovnání s loňským modelem je jen pomálu, největší radost tak budou mít především američtí zákazníci, pro které je připravena podpora LTE.

Huawei Ascend Mate 2 (1)

Huawei Ascend Mate 2 je vybaven 6,1″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor, který se však liší v závislosti na verzi smartphonu. Jedna verze má Qualcomm Snapdragon 400 (Cortex A7) taktovaný na 1,6 GHz, uvnitř druhé nalezneme blíže nespecifikovaný čip HiSilicon z dílny Huawei.

K další výbavě patří 2GB RAM, 16GB interní paměť s možnosti rozšíření pomocí slotu na micro SD karty a 5megapixelová přední kamerka. Zadní fotoaparát, který je tvořený mimo jiné snímačem od Sony, dokáže pořizovat snímky s rozlišením 13 megapixelů. Mezi jeho další schopnosti patří automatické ostření, diodový blesk nebo natáčení Full HD videí.

Huawei Ascend Mate 2 (2)

Co se týče konektivity, disponuje Huawei Ascend Mate 2 například podporou A-GPS+GLONASS, Wi-Fi a/b/g/n a Bluetooth 4.0. Ve srovnání s předchozí generací se nezměnila ani baterie, která má stále nadprůměrnou kapacitu 4 050 mAh. Novinkou je však možnost nabíjet pomocí této baterie jiný smartphone, a to připojením pomocí kabelu s koncovkami micro USB.

Použitým operačním systémem je Android 4.3 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu Emotion UI 2.0. Huawei Ascend Mate 2 je trochu menší a lehčí než púředchůdce, konkrétně má novinka rozměry 161 x 84,7 x 9,5 mm a hmotnost 202 gramů. K dispozici by měla být černá a bílá varianta smartphonu. Huawei zatím neoznámil cenu ani dostupnost zařízení na evropském trhu.

via GSM Arena

  • Petr Simonides

    Mate 2 vypadá dobře. Mezi klady patří mimo jiné zmenšení rozměrů oproti Mate 1. Vysokokapacitní baterie, schopnost dobíjet jiné zařízení, LTE, fajn pouzdra včetně aktivní funkce, android 4.3 ….