Huawei Ascend D Quad se začne prodávat až v srpnu

5

Huawei Ascend D Quad, který byl představen na únorovém veletrhu MWC 2012 v Barceloně, se nejspíš dočká dalšího zpoždění začátku prodeje. Původně se očekávalo, že novinka dostane na pulty obchodů v červnu, dnes ale čínský výrobce potvrdil zpoždění. Kvůli technickým problémům s výrobou čipsetů Huawei K3V2 se smartphone začne prodávat nejdříve v srpnu.

Otázkou zůstává, zda si Huawei Ascend D Quad ještě najde své zákazníky. Své čtyřjádrové smartphony už několik měsíců prodávají Samsung, HTC a další známí výrobci. Prodejní zbraní tentokrát nejspíš nebude ani cena vlajkové lodi od Huawei, která by měla být přibližně na úrovni HTC One X.

Jak samotný název napovídá, Huawei Ascend D Quad je vybaven čtyřjádrovým procesorem. Konkrétně jde o procesor Huawei K3V2 založený na 64-bitové architektuře, který je v telefonu taktovaný na 1,5 GHz. Tím ale dechberoucí výbava nové čínské vlajkové lodi nekončí. Nesmíme zapomenout na 4,5palcový displej s HD rozlišením, 8mpx zadní a 1,3mpx fotoaparáty s možností natáčení 1080p videa, podpora Dolby 5.1 Surround Sound,  Audience earSmart pro kvalitnější zvuk při hovoru v hlučném prostředí a Android 4.0 Ice Cream Sandwich. I přes použití 1800mAh se podařilo udržet tloušťku telefonu na příjemných 8,9 mm. Delší výdrž baterie by měla zajistit „patentovaná technologie pro správu napájení“, která by měla zajistit až 30% úsporu energie.

zdroj: pha

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here